Noví bolševici rovni starým: JUDr. Samková? Vyloučit, má nestandardní názor!

Tak začíná drobet přituhovat, na paní JUDr. Kláru Alžbětu Samkovou byl podán návrh k advokátní komoře z porušení etického kodexu advokáta.

Klára Samková

Klára Samková

Asi nikomu neušel projev Kláry Samkové ve sněmovně, kde si dovolila vyjádřit svůj názor, a to bez politické korektnosti, a díky kterému turecký diplomat Ahmet Necati Bigali opustil diskuzi s názvem „Máme se bát islámu?“

Pana diplomata zřejmě rozezlilo, že si někdo může dovolit kritizovat islám. Místo nějakých věcných argumentů, zkrátka opustil sál.

Celkem to chápu. Těžko se dá totiž obhajovat něco, co se ve jménu islámu děje na západ od našich hranic, obzvláště když lidé (naštěstí) již nejsou odkázáni jen na sledování veřejnoprávních médií.

Pan diplomat dokonce očekával zřejmě i nějaký rychlý zákrok od našich orgánů, neboť se domnívá, že se jedná o trestný čin!

Celý projev paní Samkové ve sněmovnězde

Aby se případná persekuce paní Samkové pohnula trošku dopředu, podal JUDr. Ladislav Krym, tajemník ČAK podnět k prošetření, zda se její projev shoduje setickým kodexem advokáta.

Celé by to působilo celkem úsměvně, pokud by paní Samkové (doufejme, že jen teoreticky) nehrozilo vyloučení z advokátní komory, což v praxi znamená zákaz advokátní praxe.

Nějaké odvolání, respektive správní žaloba, se může vléci roky, což znamená v praxi ukončení činnosti dotyčného.


Inu, jak píši na začátku, umlčení lidí hlásajících názory neshodující se oficiálním EU trendem, tedy vítačství za každou cenu, může vést nejen k dehonestaci, na to jsme si již zvykli, ale přímo k profesní likvidaci takových lidí.

Nějak se nám ta demokracie kroutí, a v rámci paragrafů se může zakroutit ještě daleko víc….

Neznám ve svém okolí nikoho, kdo by dal za „mírumilovný islám“ jak je nám podsouváno, zlámanou grešly.

Obzvláště pokud je nám tvrzeno, že jsou muslimové zlí a muslimové umírnění. Jak by bylo něco takového možné, pokud oba tyto proudy vycházejí ze stejné knihy, tedy koránu.

Nějak jsem se vzpomněl na pár veršů Karla Kryla, ani nevím proč …

Zdroj: Blog autora