Je turecký velvyslanec v Česku Ahmet Bigali pošuk?

Turecký velvyslanec požaduje trestní stíhání právničky Kláry Samkové, protože si dovolila říct svůj názor na islám a prý tak došlo k urážce islámu.

Ahmet Bigali

Ahmet Bigali
Milý pane velvyslanče,
zřejmě Vám uniklo, že Česká republika zatím není islámským státem. Máme tady svobodu slova, tudíž se mohou kritizovat různá náboženství a ideologie. Kritizuje se tady i křesťanství, tak proč by islám měl být výjimkou? Prozradím Vám několik tajemství:

  1. Kritika je základem logiky. Kritické myšlení znamená schopnost nepodléhat prvnímu dojmu, obecnému mínění nebo naléhavosti nějakého sdělení, nepřebírat naivně tradované názory, nýbrž dokázat zaujmout odstup a vytvořit si vlastní názor na základě vědomostí a zkušeností jak vlastních, tak jiných důvěryhodných osob. Bez kritického myšlení bychom byli jenom tupé ovce.
  2. Kritika náboženství je v Evropě chráněna Úmluvou a nelze omezovat svobodu kvůli náboženským skupinám. Jestli s tím máte problém, nikdo Vás tady nedrží a můžete se vrátit do Turecka.
  3. Jak může někdo urazit nějakou ideologii? To je podobné, jako kdybyste řekl, že někdo urazil Vaše auto nebo Váš oblek. S ideologií nebo náboženstvím se dá souhlasit případně nesouhlasit, ale nelze ji urazit.
    Prosím, přestaňte se již kvůli všemu urážet, protože tak vlastně dáváte najevo, že vaše ideologie (náboženství) je velice křehká a nesnese jakoukoliv kritiku. Že snese pouze slepé a dogmatické následování.

S pozdravem Lea Vojteková