Zaslepen ideologií se i moudrý stane hlupákem

Právě čtu paměti Stanislava Budína, což byl český levicový novinář, ze začátku zanícený komunista. Když to tak čtu, úplně se mi vybavili dnešní multikulturalisté. Stanislav Budín byl ve 20. – 40. letech nadšeným příznivcem komunistické myšlenky.

Lea Vojteková

Lea Vojteková

V průběhu 2. sv. války emigroval do USA, kde se mu žilo dobře, ale i přesto se po válce rozhodl vrátit do Československa. Myslel si, že bude součástí kolektivu, který vybuduje novou, lepší společnost. Že bude u něčeho, co změní svět.

Když začaly politické procesy, sice se mu to nelíbilo a považoval je za vykonstruované, ale i tak si to pořád omlouval jako „selhání jednotlivce“. Pak ho komunisté požádali, aby pro ně cenzuroval zahraniční tisk. To odmítl, protože i když byl komunista, cenzura se mu hnusila.


Jenže i to si pořád vysvětloval jako takovou „chybičku na kráse“, která musí ustoupit tomu „velkému cíli“. Až když mu zakázali psát, tak najednou prohlédl.

No a to mi přesně připomíná zastánce multikulturalismu a „omlouvače“ islámské invaze. Co tam nějaké No Go Zones, co tam nějaké znásilněné ženy a děti, kriminalita, právo šaría. To je pro ně pouze „selhání jednotlivce“. Taková „malá chybička“ na kráse.

Oni jdou vpřed. Vpřed k zářnému cíli sjednocené multikulturní společnosti. Chtějí být u něčeho velkého, u něčeho, co změní svět. Že to ten svět změní negativně, už jaksi nevnímají… Stavím se, že prohlédnou (podobně jako Stanislav Budín), až když se to negativně dotkne jich nebo jejich rodiny. Do té doby zaslepeně a nadšeně: ,,Vzhůru k lepším zítřkům!“


Zdroj.