Brexit: Kdo jde stále na Západ, dojde na Východ

To je velmi známé a platné pravidlo. Ovšem, před 40 roky jsem o jeho platnosti a výhodách EHS věděl velmi málo. Ale náhoda tomu chtěla, že jsme spolu s Mirkem Pažoutem byli vysláni do školení nach Berlin, Hauptstadt der DDR.

Jiří Hermánek

Jiří Hermánek


Samozřejmě, česky bychom řekli, i když by to nebylo správné „Do Východního Berlína“. A protože tehdy ještě 4% hnutí nemělo tu sílu, tak nás spolu s Mirkem, který byl skoro o 20 let starší, ubytovali ve rodinném domku v pokoji se širokou manželskou postelí.

Samozřejmě, občas se nám tam také cpal jeden bulharský kamarád Stojan Jakotyč, ale toho jsme se zbavovali o víkendech, kdy jsme se v pokoji střídali a ten, který tam byl, přijímal návštěvy a ten druhý byl za tím samým účelem v Praze.

A Mirek se vyznačoval švagrovou, tedy sestrou své manželky, která měla fištróna. Myslím ta manželka. Ta jednou, když se včas dozvěděla, že komunisti zdraží alkohol šla a nakupila za všechny peníze nezdražené pitivo. A pak se ještě od Mirka dožadovala svetříku za to, jak „ušetřila“.

A ta její sestra se vdala do Anglie, tudíž si vzala Angličana. A protože již fachčilo EHS, a to k plné spokojenosti občanů potrefených zemí, přestěhovali se do Německa, samozřejmě západního, protože tam byla tráva šťavnatější.

Nicméně, její muž, který byl programátor, o práci přišel a byl tudíž nezaměstnaný. Samozřejmě dostal veškeré benefity, které příslušely německému nezaměstnanému, což mi Mirek s velkým zaujetím vyprávěl a já na něj poulil svá roztomilá očička.

„A vo tom to je“. Nebo také: „i o tom je Brexit“. Britům se totiž zajídá, že se u nich může, na základě pravidel EU, usalašit každý nýmand z Východu, chvíli pracovat nebo také vůbec nepracovat a pak pobírat relativně štědré britské sociální dávky.

A to by nebavilo nikoho, vždyť i u nás, a to jsme tzv „holubičí povahy“ lidé prskají, že určitá sorta lidí, místo aby pracovali, tak se válejí doma na dávkách. A nehledejte v tom prosím žádný etnický problém, protože z většinové populace jich je neurekom.


A to jsou prosím, naši občané. A teď si představte, že někde na hranicích se Slovenskem nebo Polskem, stejně jako ve francouzském Calais čekají tisícové davy, aby se přiživily na vašem sociálním systému. A občané EU nikde čekat nemusejí, ti přijedou a prostě čerpají.

Britům to pije krev. Cameron nějaký takový kompromis dojednal, ale myslím, že je zcela bezzubý a že bývalému starostovi Londýny Borisi Johnsonovi trumfy z rukou nevyrazí.

A cituji:

Zastánci brexitu velí k imigrační revoluci. Vzorem je jim Austrálie

1. června 2016 21:20Stoupenci vystoupení Velké Británie z EU navrhují, aby země zavedla přísný systém udělování trvalého pobytu a pracovního povolení. Vzorem se má stát bodová metodika Austrálie, která u žadatele hodnotí například vzdělání, znalost angličtiny či věk. – [Zdroj.]


Zdroj: Blog autora