Šlachta, šlichta, šlechta. To je fuk. Je to prostě ušatý fízl a lump

Tak se nám zase po nějaké době rozhořel mocensko-mafiánský oheň.  Systém Reorganizace policejního sboru dle Policejního prezídia ČR a jeho medializace je prý z politického hlediska naprosto neadekvátní a politici ANO vyhrožují rezignacemi, zatímco politici tzv. tradičních stran (ČSSD, TOP09, ODS ap.) si mnou ruce. Sloučení několika útvarů pod jednu střechu, jak to prý mají jinde ve světě, je dle Policejního prezídia ČR a ředitele PČR Tuhého naprosto v pořádku.

Robert Šlachta

Robert Šlachta

Jó, že ta reorganizace a sloučení útvarů proběhla jaksi mimo média a veřejnost? Však co je komu do toho? Je to plně v kompetenci Policejního ředitele Tuhého? Je! Že to organizuje bejvalej estebák, který se vypracoval až na náměstka? No a co? Takových lidí u Policie ČR ještě je… Ukazuje to jen na jedno: že policejní složky nebyly, nejsou a zřejmě ani nikdy nebudou apolitickým aparátem, jak by měly být i podle zákona o Policii ČR (viz níže).


Plukovník Šlachta vyhrožuje odchodem do civilu, protože prý s ním nebyla žádná konzultace o tomto kroku. Ruku na srdce, vedoucí jakékoliv složky PČR, kam spadá  i Šlachtova složka ÚOOZ, nemá jakékoliv zákonné právo vstupovat do jednání vedení PP ČR. Je pouhou součástí jedné ozbrojené složky státu a jako takový má zejména poslouchat rozkazy a nařízení svých nadřízených. Že se prezentuje v médiích jako nějaká hvězda byznysšou je jen hrou na „mocného“.  V podstatě, byť si to mnozí (a ani on sám!) nechtějí připustit, je jen hračkou politiků, která je okatě zneužívána. Můžeme polemizovat, jak a kde jeho útvar (ÚOOZ) zasahoval v rámci práva, čeho dosáhl, jaké má výsledky… Kabelka Nečasové??? A to je vše? Všem od „fochu“ je jasné, že tento útvar dostává jen a pouze politické zakázky, které jim přihrávají spříznění (doslova i osobně!) státní zástupci, včetně těch nejvyšších: Bradáčové a Ištvána. Kým jsou Bradáčová, Ištván i Šlachta řízeni je na dlouhé povídání a to včetně nejvyššího státního zástupce Zemana a ministra spravedlnosti Pelikána… Vrabci si cvrlikají na střeše, ale zasvěcení osobně ví a znají. A to se znelíbilo mocným!

Ona reorganizace PČR má jednoho velitele a je zcela mocensky řízena.  Stačí jedno jméno jednoho ministra: Chovanec (ČSSD), t.č. ministr vnitra ČR.  Byl to on, který tohle zorganizoval spolu s policejním prezidentem Tuhým. Můžeme hledat souvislosti s dávnými i současnými politickými kauzami a najdeme je. Že se to nelíbí vedení hnutí ANO estebáka Bureše-Babiše je samozřejmé. Onou reorganizací se totiž moc ČSSD ještě více upevní a kauzy kolem Agrofertu a dalších spřízněných firem Babiše jeho moc oslabí. A o tohle jde!

Jednoduchá otázka: Co se stane, když by jednotlivá ministerstva řídili odborníci místo politiků? Odpověď: Vylezlo by tolik špíny, že by se český národ doslova pozvracel…


Zdroj: marps.cz