Falešný zpěv modrých ptáků?

Jan Skopeček (ODS) žádá po ministrech Mládkovi (ČSSD) a Babišovi (ANO) osobní záruky za půjčku státu firmě OKD na hornické mzdy. Ne, že by snad miliardová záruka finančně položila třeba zrovna pana Babiše, ovšem skutečností je, že v laciné (předvolební?) rétorice Ing. Skopečka to pěkně skřípe samými falešnými tóny.

Svatopluk Otava

Svatopluk Otava

Budou horníci nakupovat chleba s ručitelem?

Pan inženýr se sice osobně nemohl nějak účastnit devastací českého průmyslu a všeobecného rozkrádání v devadesátých letech (je to ročník 1980), ale jako správně vzdělaný pseudodemokrat si ke svým „kritikám“ vybírá tak říkajíc třešničky na dortu, dobře viditelné následky hospodaření polistopadových vlád napříč politickým spektrem, nijak se při tom neobírá příčinami. Říká tedy viditelná B, C, možná D, ale Áčka se od něj nedočkáme.

Nehledě k tomu, že prostřednictvím „osobních finančních záruk“ na peníze ze státního rozpočtu mající ostravským živitelům rodin zajistit aspoň výplaty pro nejbližší dobu se ukazuje, že o dělnický „plebs“ odchovanci zvláštních ekonomických odborností vůbec nejde. Jedná se jen o laciné politické body, kterými se ODS hodlá vyzbrojovat před volebními kláními a které zcela zdarma sbírá na ulici.

Nečas, Skopeček a jiní?

Poněvadž hlas pana Skopečka bijící na poplach a žádající „osobní finanční záruky“ lupičských členů Parlamentu, kteří bezprecedentně odporným a vlastně nezákonným způsobem „odklepli“ velkotunel v podobě tzv. církevních restitucí nikde zaznamenán nebyl. Těžko lze též dohledat „osobní finanční záruky“ na těch politicích, co rozprodali i strategické zásoby ČR, jakými jsou třeba podzemní vody. Kdepak „protestoval“ pan Skopeček, když se jeho parteigenossen z ODS přiživovali na takovém výprodeji státní suverenity?

Výsledkem je, že i ústy nadmíru spokojeného šéfa lidovců pana Bělobrádka se veřejnost dozvěděla, že stomiliardové odstupné, které získala hlavně katolická církev v tzv. církevních restitucích, je jakýmsi dárečkem většinově ateistické společnosti za to, že jim falešní ateisté v klíčových pozicích Církve a „věřící“ politici konečně dají pokoj. A že se o žádné restituce nejedná. Nu – to každý soudný člověk věděl, že se jedná o podvod. A kde jsou „osobní záruky“ pana Skopečka?

Výsledkem též je, že zásoby podzemních vod prodává žíznivému občanstvu majoritně francouzská firma Veolia a máme tudíž nejdražší vodu v Evropě. Francouzi tak obrazně i doslovně ždímají z našeho obyvatelstva korunu po koruně a o stav vodovodních řadů se nestarají, čímž přibývá havárií a infikování pitné vody z rozpadajících se soustav. Kdepak je hlas pana Skopečka, žádající „osobní finanční záruky“ těch, co tuto situaci dovolili?

Vy jste nestudovali na zloděje?

A proč bylo zmíněno, že modrý inža je odchovancem zvláštních ekonomických odborností? To je dáno faktem, že tento ekonomický revolucionář nejen přednáší, ale dodnes i studuje na VŠE v Praze opravdu pozoruhodné obory.

Třeba: „Dějiny ekonomického myšlení“. V souvislosti s výše uvedeným se zdá, že jde o jakýsi historický náhled do manuálů, jak okrádat „legitimně“ obyvatelstvo vlastní země. Nebo: „Teorie ekonomické integrace“. Nejde spíše o učení o moderním neokolonialismu a o tom, jak nejlépe urvat co nejvíc z cizího? Či: „Ekonomie veřejného sektoru“. Aha, zde se patrně jedná o vzdělávání inteligentních čiperů, jak si celoevropsky namastit kapsy prostřednictvím přerozdělovacího (tedy nehospodárného) hitu, tzv. eurodotací.

Svatý zápal pana Skopečka je jistě úžasný. Ale věřit se mu nedá, ledaže by byl člověk členem jeho zkrachovalého klubu nebo skutečně velmi jednoduchý konzument ódeesáckých ekonomických medicín.