Prezident Miloš Zeman a jeho vodní hrátky

Umíte si vůbec představit jak se asi tvářili všichni prezidentovi odpůrci, když si pan prezident, 4. července, udělal pěkný letní den a vydal se k vodě?

Miloš Zeman na člunu| reprofoto: video - idnes

Miloš Zeman na člunu| reprofoto: video – idnes

Jeho chůze, kdy se zlehounka odpichoval za pomoci vesel od země, musela uštědřit facku každému z těch, kteří minulý rok štěkali po prezidentovi, který se jal osvěžit ve vodě v rudých trenýrkách. Jaké to jeho koupání mělo na tzv. kavárnu účinek, netřeba zřejmě připomínat.

Jak s oblibou psal náš mainstream tak „umělci“ ze skupiny Ztohoven provedli svůj šibalský kousek, kdy na hradě namísto zástavy vyvěsili obří rudé trenky. To se musela ta část odpůrců tenkrát ukájet a té legrace co u toho jistě užili.

Pan prezident i letos nevynechal možnost si trošku zařádit na hladině a na veselském rybníku, vědom si přítomnosti novinářů, předvedl několik kousků ze svého vodáckého repertoáru. Tak samozřejmě, že ta scenérie musela vyloudit úsměv na každé tváři. Nafukovací člun unášel pana prezidenta a ten se snažil mocnými záběry udávat směr. No a za ním ťapal jeden ze členů jeho ochranky a snažil se, aby mu pan prezident neodpádloval moc daleko.

Pohled to byl vskutku náramný. A z pozice nezaujatého pozorovatele musím přiznat, že když jsem viděl to video, chechtal jsem se jako blázen. Ovšem ne panu prezidentovi a ani tomu chlapíkovi z ochranky, ale rozesmála mne ta představa jak no toto představení zírají prezidentovi odpůrci a jak asi kyselé byly jejich obličeje.Ale když se nad tím trochu více zamyslím, tak stejně nemohu pochopit co přijde jako nevkusné komukoliv na tom, že se muž ve vyšším věku rozhodne strávit den u vody. A je přece úplně jedno zda je to prezident, popelář a nebo lékař. K létu koupání prostě patří a myslím, že bych nenašel ve svém okolí nikoho, kdo by se alespoň jednou za život nebyl vykoupat v rybníku nebo řece.

Ono totiž nešlo o to, zda i prezident může využít svého volna k trávení času u rybníka, ale o to, co nejvíce prezidenta zesměšnit a urazit. Však asi všichni znáte ty koláže nejen o našem panu prezidentovi, ale třeba i Putinovi. Tam prostě nikdy nejde o to pobavit, ale zesměšnit a urazit. Ještě mám v živé paměti jak na blogu iDNES odpůrci pana prezidenta kvičeli nad podobnými trapnostmi rozkoší a hromadně uráželi každého, kdo s nimi nesouhlasil. A nestranní administrátoři tohoto blogu je podporovali tím, že každého, kdo se ohradil na obhajobu, nekompromisně mazali. Ostatně to byl taky i důvod proč jsem si na iDNES smazal svůj profil a přestal tam psát.
Tam kde totiž dojdou argumenty, přichází urážky a hromadné lynčování ruku v ruce se zesměšňováním. A tak panu prezidentovi patří můj veliký obdiv. Obdiv za to, že po loňských útocích na něho za jeho vodní hrátky, našel v sobě odvahu a i letos se vydal k vodě.


Škoda jen, že letos nezvolil opět stylově rudé trenýrky a nahradil je slušivými modrými plavkami. Ale myslím ať v rudém nebo modrém, vyslal svůj vzkaz všem štěknám naprosto srozumitelně. Pokud si člověk umí udělat legraci sám ze sebe, nemohou ho nenávistné reakci pár zoufalců prostě zastavit v ničem, a to ani v ráchání se ve vodě. Pan prezident opět ukázal svou lidskou a přirozenou tvář. Tvář muže, který se umí chovat přirozeně a není mu cizí nic z toho, co rádi dělají jeho voliči. Těch pár pitomečků co rozstříhali zástavu a posílali ji na různé adresy se letos rozhodně obávat nemusí. Vsadím boty na to, že ti „umělci“ mají nyní zcela jiné starosti.

A tak už teď se těším na příští rok a na barvu prezidentských plavek či trenýrek. Přeji panu prezidentovi nejen dobrou volbu při jejich výběru, ale hlavně hromadu zdraví a pevných nervů. Ty bude moc potřebovat při příštích prezidentských volbách ve kterých jak doufám bude kandidovat. Můj hlas má rozhodně už dnes. A není to jen natruc těm jeho oponentům, ale hlavně proto, že si ho jako prezidenta nesmírně vážím a obdivuji ho nejen jako politika, ale především člověka. Díky pane prezidente…

Video z roku 2015


Zdroj: necenzurujeme.cz