Matěj Hollan do politiky nepatří, patří na léčení

Internetem hýbe video v němž se náměstek primátora nechal bičovat dominou přičemž mumlal „I want more,“ tedy: chci víc.

Petr Paulczynski

Petr Paulczynski


Video se bleskově šíří na Facebooku s posměšnými komentáři a má už tisíce zhlédnutí. Hlavním aktérem snímku je totiž náměstek primátora města Brna Matěj Hollan.
gif-banner-havloidi

A nejde přitom o nějaký pokoutně pořízený kompromitující materiál. Video zavěsili na sociální síť sami členové výpravy do ukrajinského Lvova, kam se Hollan vydal o dovolené na fotbalový zápas. Někteří říkají, že tam dokonce byl na služebce, což ovšem zatím není ověřeno. Pikantní na tomto skandálku je, že jeho straničtí kolegové tento úlet omlouvají. Je to podružná věc, reaguje šéfka Žít Brno. „Nebudu komentovat, co dělá Matěj Hollan na dovolené. Připomíná mi to, jako když před lety zveřejnili fotky z dovolené Petry Buzkové, jak je nahoře bez. Je to naprosto podružná věc, nesouvisející s prací,“ uvedla dále předsedkyně Žít Brno Barbora Antonová. „Jestli mají lidi potřebu se tím zabývat, neberu jim to. Ale nerozumím tomu,“ poznamenala. A autor videa který ho také zveřejnil pravil. „Fakt by nás nenapadlo, že taková normalní turistická atrakce z ukrajinské paluše vyvolá tolik povyku. Prý esi jsem se nezbláznil. Ne, nezbláznil. Že majó vubec lidi čas řešit takový kraviny. Kdyby tak byli všichni v klidesu jak Matěj,“ napsal dále Fišer.

Z nejvtipnějších reakcí vybírám. Jeden z megahollanovců se mne ptal, zda bych chtěl nějak kriminalizovat, že Matěj to má rád na hollou. Ne (samozřejmě, nejsem Sváťa, abych dával trestní oznámení za blbiny). Jen si představuji, jak by trollili, kdyby to udělal někdo jiný, nedej Bože třeba arcisatan Onderka – dnes zlo inkarnované do Haška. Atomová by sepsala petici „Evropo, omlouváme se…“, Lolba Kvapil se svým věrným štábem (což je 1/2 Žít Brno) by z toho udělali seriál pro ČT (už omilostnili Zlatuškovou, že o Romech netočila dost růžově?) a web Žít Brno by spadl – ne čteností, ale kvantem přidávaných příspěvků.

Snaha vydávat to nyní za hrdinství je velice legrační – odvaha je, když někdo udělá comming out, aniž to lidé o něm vědí a nikoliv pod tlakem okolností, jak se mylně domnívá Petr Minařík. Je to asi taková odvaha, jako kdy se Jakub Janda dozná, že natočil „softíčko pro gaye“ – ale tři dny poté, co už to ví celý web.

Takže by to teď chtělo ještě nějakou blokační demošku centra Brna – oh, wait… Kvůli kolapsu v dopravě vlastně Brno už zablokované je! Tak nic, složit duhový deštníčky a zpátky na radnici vymýšlet zákazy, děcka…

Takže ještě ke kauzičce „bičování Hollana na služební cestě ve Lvově neznámou dominou“: Jasně, nahýho Matěje jsme už viděli (snad) všichni, fotky Matěje z hospod jsou častější než jeho fotky z magistrátu a když je to hospoda v zahraničí, tak tuplem. Že to bude subík tak nějak tušíme (stranicky…). Na funkci to nemá vliv – no a to je omyl. Možná ne na Matějovu, ale na pojímání funkce náměstka primátora to vliv určitě má. Je to další posunutí hranic (jasně, bořit a ničit), kdy je ovšem zásadní to následné prohlášení, „proč…“. Protože to chtěl zkusit a nepřemýšlel o tom. To jsou nejsmutnější trestní případy – prostě si to POTŘEBOVAL zkusit… Sádlo máslo – ok, a jak měl tu potřebu si to zkusit, měl potřebu se u toho nechat nafilmovat a měl potřebu to šířit… To je nejčastější obhajoba u mravnostních trestných činů: „Nechtěl jsem nikomu ublížit, jen jsem se chtěl podívat a zkusit si…“ – a je to přiznání devianta. A o tom to je – kdo nemá zábrany a nechápe rozdíl mezi životem na veřejnosti a v soukromí, ten do politiky nepatří, patří na léčení. Mravokárně se totiž pohoršuje nad ostatními, pak udělá toto a stanoví to jako normu chování s tím, že všichni poddaní jsou povinni nechat se veřejně bičovat. KRÁL JE NAHÝ!!! A není potřeba to obdivovat, je potřeba říct „Mates, ty seš takovej vůl… Jsi reprezentant města na služební cestě a potřebuješ se nechat bičovat v pajzlu od neznámé „servírky“, aby ses tím pak pochlubil“?! Fakt, že se náměstek neumí ovládnout a potřebuje u toho exhibovat svědčí o deviaci a i když v ústavu nyní vládnou chovanci, lid o nahotě krále a jeho úchylkách ví a směje se mu.

Já si představuji, jak by reagovali, kdyby to udělal někdo jiný… Atomová by jistě sepsala petici „Evropo, omlouváme se…“ a jistý radní pro legislativu řečený „základka“ by na dotyčného podal 8 trestních oznámení. Zbytek by udělal duhovou demošku s blokádou Brna.

Dokud v evropské politice rozhodují (nepřiznaní) subové, bude Evropa ochotně klečet a nastavovat těm, kteří říkají, že je to nemorální děvka, která nestojí za nic. Hollangate alegoricky otevírá okno do světa, kde o politice a veřejném mínění rozhodují batikovaní absolventi fildy, okaté genderistky a politoložky, rachitičtí sexuálně nevyhranění zaměstnanci think-tanků a plaší brýlatí kariérní politici. Do světa, který na policisty, vojáky, sportovkyně, jaderné fyzičky a řemeslníky kouká jako na nebezpečnou zvěř, kterou je třeba zregulovat.

I want more! (Informací) Na Hollangate je nejpodivuhodnější, že i jeho kamarádi a obhájci s klidem konstatují, že se to sice stalo na služební cestě, ale byla to soukromá zábava, takže nakonec vo co gou, že? OK, nechme stranou choutky pana Matěje „I want more“ Hollana. V kombinaci s jeho exhibicionismem budou jednou znamenat hlavní příčinu konce politické kariéry hlavního protagonisty Žít Brno.


Podstatně zajímavější je informace, že na tu služební cestu si jel náměstek Hollan se svým kamarádem Markem Fišerem zahrát fotbal. Jasně, nemusí to být náhoda, že pan Hollan objevil svůj sklon ke sportování až po té, co se stal placeným politikem, ale vážně si dnešní magistrátní koalice myslí, že ta služebka do Lvova na fotbálek spojený s aktivním prohlubováním nerozborného přátelství po místních putykách, je to, co by chtěli občané města Brna platit?

Myslím, ze když se pan náměstek přes BDSM vrátil domů, pokračovala v těch ranách karabáčem za křiku „I give you much more“ paní Hollanová.


Zdroj: Blog autora | Kráceno