Bývalý vysoce postavený izraelský důstojník ostře kritizoval EU a NATO

Jeden z bývalých vysokých představitelů jedné z izraelských tajných služeb Jakov Kedmi v rozhovoru řekl, že vůdcové Ruska pochopili, že tzv. Studená válka nebyla ukončena, ale EU a NATO v ní dále proti Rusku pokračují.

Nativ Jakob Kedmi | reprofoto: youtube.com

Nativ Jakob Kadmi | reprofoto: youtube.com

Kedmi doporučuje všem, aby si přečetli slova sjednotitele Německa Bismarka, který prosil, zapřísahal, aby Němci nebyli nepřáteli Ruska, ale naopak s ním hledali spojenectví. Dokud se Němci rady Bismarka drželi, tak jim bylo dobře. Ale jakmile Bismarkovou radu porušili přišla katastrofa. Přišla jedna katastrofa (tzv. 1. světová válka), přišla druha katastrofa (tzv. 2. světová válka) a teď směřují Němci k třetí katastrofě. Asi jsou masochisté konstatuje Kadmi.
gif-banner-havloidi

Kadmi se také velmi posměšně vyjádřil o současné vlně rusofobie a pitinomanie v Evropě. Podle jeho názorů je jediným cílem chrastění zbraněmi NATO a demonizaci Ruska snaha zajistit pokračující peníze pro určité struktury v politice a vojenství, kdy jim hrozí s koncem NATO, že budou bez peněz.

Naopak Kadmi se ptá co vlastně dělají ti velcí protiruští bojovníci a sjednotitelé Evropy pro své občany? Jako příklad dává Lotyšsko a tvrdí, že třetina obyvatel Lotyšska se vystěhovala do zahraničí. A co jejich vládnoucí vrstva říká obyvatelům? Hledá vnějšího nepřítele (tj. Rusko). Podobně to je dle Kadmiho i na Ukrajině a v Litvě. Podle Kadmiho čím více se ukazuje, že pod vedením současných elit těchto zemí se ekonomický ráj pro prostého občana nekoná, tak tím více se musí strašit Ruskem.

Jak říká posměšně Kadmi, tak Ukrajina je na tom tak špatně, že již nemají v Kijevě ani krajkované kalhotky a přitom obyvatelům slibovali ráj na zemi. V Bulharsku či v pobaltí již není prakticky zemědělská výroba. Proč ptá se Kadmi? V Lotyšsku skončil průmysl, přitom za Sovětu bylo Lotyšsko nejprůmyslovější oblastí SSSR. Proč ptá se opět Kadmi.

Přitom lidé z pobaltí jezdí dělat špinavou práci do Anglie, služky do Irska a prostitutky všem, říká Kadmi. Ale politické reprezentace pobaltí pořád hovoří o nutnosti bránit se Rusku. A to je dle jeho názoru základem veškeré politiky, kdy prezentují, že nezávislé pobaltské státy musí ochránit Evropu před hordami Mongolů a Tatarů označujících se za Rusy v čele s novým Čingischánem (tj. Putinem).

Jak zdůrazňuje Kadmi musí současní evropští politici strašit Ruskem a Putinem, protože jinak nedokáži vysvětlit výdaje, rozkrádáni a ničení za posledních 20 let. Pro současné evropské politiky je tedy jediná volba, nenávist proti Rusku jako zástěrka jejich neschopnosti postarat se o vlastni občany a jako omluva pro enormní výdaje a zhoršující se ekonomickou situaci a životní úroveň. Bavíme se samozřejmě o reálné životní úrovní, ne té propagandisticky propagované v naších mediích, kterou většina obyvatel nemá …


Kadmi se také má ptát co si asi má myslet Rusko, když vidí na svých hranicích britské, americké a německé vojáky? Jasně, že to vidí jako bezpečnostní hrozbu pro sebe. Na otázku moderátora ohledně ekonomické situace Kadmi odpověděl, že první povinnosti státu je zajistit národů bezpečí až poté ekonomiku. Rusko má podle Kadmiho dobrou bilanční strategií dosáhnout takového stavu, aby bylo Rusko schopné zajistit svému národu bezpečí a není cílem Ruska soupeřit ve vojenské nadvlád nad USA. Proto Rusko stojí výroba jednoho kusu vojenské techniky zhruba 5 až 7 krát méně, než podobný typ v USA.

V závěru rozhovoru Kadmi říká, že budoucnost případného válečného konfliktu globálních rozměrů závisí na šedé kůře mozkové amerických prezidentů a její kvalitě. Poukazuje na příklad Kennedyho, který nešel do války i přes nátlak ze strany americké armády a pak dává jako odstrašující příklad Bushe juniora a Obamu s Clintonovou, kteří zničili Irák a Libyi a zaseli tam utrpení prostých lidí.

Jak jsme se mohl přesvědčit, tak se dnes v Izraeli může svobodně říci názor, aniž by byl člověk označen za agenta Kremlu, naopak u bás v Evropě říci takový názor by znamenalo čelit hysterií probruselské lobby, která by Vás hned označila za agenta Kremlu ….