Neřízená střela Boris Johnson a uhlazený vošoust Michal Horáček

Kdysi, ale je to fakt už dávno, jsem čítával originální americký časopis Playboy, který tehdy byl velmi poučný. A protože každý časopis na světě žije z inzerátů, tak i Playboy. A zaujaly mě inzeráty: „For a man who has everything“

Jiří Hermánek

Jiří Hermánek

Byly to dárky pro dospělé, bohaté muže, kteří opravdu měli vše, takže, jak je překvapit? Ono to je těžké, většinou to byly takové různé píčoviny, spisovně Pussy Riotiny, jako třeba láhev kvalitní single malt whisky na modelu dělové lafety.
gif-banner-havloidi

Každý uzná, že takovým dárkem nemůže nic zkazit a upřímně řečeno, u mě by tu lafetičku mohli klidně vynechat a místo toho koupit větší fkašku.Třeba Ardbeg Uigeadail Islay Single Malt Whisky 4.5 litre za bratru za 425 GBP. To není moc, po Brexitu Libra klesla na 8% své EU hodnoty.

No a protože Michal Horáček alkoholu neholduje, je tak trochu problém, co dát muži, který má vše. Bohatství, inteligenci, jímavý vzhled, mladou ženu, malé dítě, velký dům a velké auto. Dá to, samozřejmě trochu přemýšlení, ale řešení se nabízí samo.

Je to prezidentský stolec. Celkem unikátní funkce, kterou se každý frekventant zapíše nesmazatelným písmem, a ne jen nějakou levandulí, do dějin svého národa. A když pak prezident opustí tento svět, dostane se mu poct jako nikomu jinému.

Projede se na skutečné dělové lafetě, na žádném modelu, a je z toho velký cirkus. Tedy vlastně byl, protože, nevím, nevím, jak to Klaus a Zeman posmrtně uhrají. Jestli je načuřená Prava a Láska pražských kavárenských povalečů nestrčí jen tak do hlíny nebo do pece.

Tak nějak jsem se příliš zamyslel nad pretendentem prezidentské funkce Michalem Horáčkem a zbývá jediná věc. Etika bookmakerovské práce a etika hazardu.

Nechci dělat štiplavé poznámky, ale myslím si, že na chuchelském závodišti byli kdysi černí bookmakeři profláknutí jak falešný pětník a znali je všichni tajní.

To ovšem byla totalita, dnes máme svobodu. A já, před dvaceti lety velel takové asi dvacetičlenné partě montérů mikrovlnných spojů a občas jsem i něco namontoval a nějaké ty antény nasměroval. A měl jsem tam chlapíka, něco okolo třiceti a velmi schopný.

Schopný jak elektrikářsky, tak i fyzicky. Montuje se obvykle na nějakém stožáru. A on už tehdy měl problémy s penězi a po pár letech jsem ho potkal v Siemensu na Průmyslové. No, moc šťastné setkání to nebylo, za pár měsíců jsem byl na koberečku u náměstka.


Můj milý bývalý montér, jednoho krásného dne vzal služební Felicii, naládoval ji notebooky a digitálními aparáty v ceně dohromady asi jeden milión Kč. Protože ty věci, hlavně foťáky, stály tehdy násobně víc a kdyby někdo řekl, ať to vyfotí na mobil, tak mu doporučí, ať tolik nepije.

Důvod tohoto počínání byl zřejmý. Milý zlatý, opravdu dobrý pracovník, zcela podlehl výherním (což je směšné) automatům a po té krádeži byl dopaden asi za 14 dní u bývalé manželky, u které si chtěl půjčit peníze. Práskla ho. Takže si nemyslím, že by hazard byl tak nevinnou věcí, jak se domnívají jiní.

A zjišťuji, že jsem Michalem Horáčkem zatláskal skoro celý článek a tak jen krátce o Borisi Johnsonovi. Neskutečně primitivní a nenávistné hlasy z EU ho silně za Bexit peskovaly. A že prý utekl. Velké kulové. Nekandidoval na premiéra, stal se ministrem zahraničí. To není útěk.

Ale pusu má prořízlou velmi. O Obamovi prohlásil, že je poloviční Keňan, což je 100% pravda a o šílené ženě kandidující na post amerického prezidenta prohlásil toto a nechám to už bez překladu. Myslím, že každý pochopí:

„She’s got dyed blonde hair and pouty lips, and a steely blue stare, like a sadistic nurse in a mental hospital.“ http://edition.cnn.com/2016/07/13/politics/boris-johnson-us-politicians/ Jen si ten odkaz otevřete, dočtete se ještě víc.

Zdroj: Blog autora