Čtvrteční glosy 21. 7. 2016

EU a její politici k situaci v Turecku mlčí. Vždyť Erdogan byl přece demokraticky zvolen…Což ovšem Janukovyč na Ukrajině také, že ano?

Miroslav Macek

Miroslav Macek


Redaktoři Radiožurnálu jsou neuvěřitelní! Včera oznamovali chystaný rozhovor o nominaci Donalda Trumpa slovy „Proč se nepodařilo republikánům zastavit Donalda Trumpa?“
Nicméně, jak si všimnul Vladimír T. Gottwald:
Když se v březnu 1815 Napoleon Bonaparte vracel z Elby, v průběhu dní se vyvíjely titulky francouzských novin příznačně:
„Netvor opustil Elbu.“
„Zlověstný Korsikán odplul do Francie.“
„Bonaparte přistál.“
„Generál Bonaparte obsadil Grenoble.“
„Napoleon vjel do Lyonu.“
„Včera byl císař radostně přijat ve Fontainebleau.“
„Jeho Veličenstvo je dnes očekáváno v Tuileriích.“
Dlužno přiznat, že vývoj způsobu „zpravodajství“ o Donaldu Trumpovi se tomu už místy roztomile blíží.


Zpráva:
Šéf státní kasy Andrej Babiš (ANO) chce půjčit OKD 700 miliónů. Novinkám to řekl po jednání s vedením černouhelné společnosti. Vláda by měla o půjčce rozhodnout 27. července.
Tak tomu nerozumím: Proč má vláda rozhodovat o tom, že Babiš někomu půjčí svoje (dozajista poctivě vydělané a zdaněné) peníze?

Univerzitní pedagogové, které nechal turecký prezident Recep Tayyip Erdogan vyhodit po neúspěšném vojenském puči, by mohli působit na českých univerzitách. S tímto nápadem přišel ve středu vicepremiér pro vědu a výzkum Pavel Bělobrádek (KDU-ČSL).
Ne, opravdu to není apríl!

Policisté obvinili z pomluvy předsedu strany Patrioti ČR Jiřího Vítka. Pomluvy se měl dopustit tím, že na svém blogu spekuloval o průběhu protiislámské demonstrace z letošního února. Vítek totiž naznačoval, že známý střet maskovaných radikálů s levicovými demonstranty mohla být policejní provokace řízená dnes už proslaveným „mužem v hnědé bundě“. V případě odsouzení by Vítkovi hrozily až dva roky za mřížemi.
Ne, opravdu to není apríl! A mimochodem, už policisté zjistili, kdo byli ti neonacisté z té Thunovské?

Z blogu Ladi Větvičky z Podkarpatské Rusi:
A proto to tu mam rad. Země, kde v hospodach lidi nečumi na televizu, ale bavi se spolu. Země, kde děcka nečumi do tableta, ale běhaju po kopcach a kupu se v řece. Země, kde o vikendu neslyšite zvuk sekaček, bo travu spasly ovce a telata.
Krasna země. A krasni lidi. Doufam, že nevstoupi do EvroSajuza, to by cela ta pohoda a klid šly do prdele. Neziskovky by začaly rozeštvavat lidi a dotace by zkurvily jakykoliv pokus o poctive podnikani. Nelegalni migranti by se začali domahat mešit a minaretu a štěkali by cosik o lidskych pravach. Tlusti aktyvisti a vychrtle škarede multykulturně marksistycke aktyvistky by běhali po ulicach a podporovali uchyly za penize, kere stat ukradl lidem. A jakysik idyjot by zavedl system DDT, diky keremu by babky před barakama měly vedle hromadky nadhernych rajčat ze zahradky velku kisňu, kera by z desetikorunove transakce hned odeslala hlašeni do Kyjeva a odvedla mistnim bafuňařum korunu padesat na depeha.

Opsáno z facebooku:
Slimáci na zahradě mi zase ožrali okurky. Už nevím, co si počít. Přebarvil jsem facebook na zeleno, vyfotografoval jsem se s nápisem „Soucítím s okurkami“, sousedům jsem oznámil, že s tím rozhodně nesouhlasím…a stále nic.


Zdroj: viditelny-macek.cz