Účinná obrana: Zbraň, svaly a vepřové ucho

Jsme zmatení naší dobou. Moderní, vyspělou, dokonalou. Teď nemám na mysli deviantní sebedestruktivní názory, antidiskriminaci, pseudohumanismus, multikulturní pomatení, politickou korektnost a podobné úchylky, které pronikly do světa z původního prostředí psychiatrických léčeben a Orwellova románu.

Lucie Kubíková,  Václav Klaus a Milan Knížák

Lucie Kubíková, Václav Klaus a Milan Knížák

Žijeme v roce 2016 a vše, co s dobou souvisí, bereme jako standard. Jsme velmi zranitelní ve chvíli, kdy se objeví někdo z minulosti, nebo se chová způsobem, používá praktiky, které známe pouze z dějepisu a z filmů.
V tu chvíli je to naše obrovská nevýhoda a jeho obrovská výhoda.
gif-banner-havloidi

Nelze na středověkého šílence s mačetou nebo násilníka v parku jít psychologickým rozhovorem. Ano, můžeme ho pobodat nebo zastřelit, pokud máme u sebe potřebnou zbraň a dostatek odvahy, nebo pokud je to už ve fázi jednání v pudu sebezáchovy.

Na primitivní, leč účinné akce, nemůžeme reagovat humánní, nenásilnou reakcí. To prostě nefunguje. Hlavně to nepřežijeme:

  • Zbraň nemá každý, vyžaduje čas, stojí od 3000 + cca 10000,
  • teleskopický obušek, který je hodně účinný, si za 700-900 moc lidí nekoupí,
  • pepřový sprej za 300 to samé.
  • Kurz sebeobrany vyžaduje 3000 a čas.
  • Klíče a prsty použije málokdo a málokdo ví jak.

Takže jsme snadné oběti. Co nám zbývá? To, co dělají dnes bohužel jen někteří. Myslet!

S dítětem mluvíme srozumitelně jeho věku. S cizincem jednoduše, aby porozuměl. Se psem stručně, s důrazem na intonaci. S kolegou používáme odborné názvosloví, odpovídající určitému oboru. Už se chytáte???

Mysleme jako ve středověku! Je to možná legrační, možná bláznivá, možná pro nás všechny nemyslitelná představa. Ale má největší šanci na úspěch. Pokud nevlastníme výše uvedené zbraně „dnešní doby“.

Meč ani mačetu na místě asi tak rychle neseženeme. Před těmi je pak ideální pouze rychlý útěk. V ostatních případech, kdy jde o fyzický kontakt jako obtěžování žen, vyhrůžky na ulici atp, zafungují slabiny protistrany v náš prospěch, jen je musíme využít. Resp si je nejdřív vůbec uvědomit. Čeho se bojí středověký náboženský fanatik? Jediné věci a smrt to opravdu není, ta je pro něj cestou. Jediným strachem je, že se nedostane do ráje!

Nesmějte se! Pracujme s fakty. Přenesme se v čase o 600 let zpět. Alkoholem je asi nenalijeme, tím se schovaní pod stoly nalívají sami, to jim zjevně vstup do ráje neznemožní. Takže?

Zbývá poslední. Pašík. Cokoli z pašíka. Třeba sušené ucho. Nekazí se a ani moc nesmrdí. Mají ho v každém zverimexu za dvacku. Stojí jako jízdenka MHD, nepotřebujeme čas ani trénink, nikdo nás jím nezraní, protože nám ho středověký bojovník nesebere. Vejde se do kabelky a upravené i do kapsy. Lépe se drží a ohání se jím, když si ještě za 5 kaček koupíme větší kroužek na klíče a provléknete ho uchem. Jako bych viděla ty cukající se koutky u monitorů. Myslíme středověkým způsobem, ano?

Smějete se? Připomíná vám to česnek proti upírům? Z pohledu „dnešní doby“ tomu smíchu rozumím, ale my se bavíme o středověku a jeho praktikách, takže ohne sranda. Co by za takové „pitomé“ ucho daly mnohé ženy v Evropě, kdyby ho měly u sebe ve chvíli, kdy je někdo napadl? Ano, je až neuvěřitelné, že by jim stačilo vytáhnout takové ucho za dvacku!

Nemyslíme. Nebo zase myslíme moc složitě. Protivník je na primitivní úrovni, vychovatelný, částečně vzdělavatelný. V našich končinách mají tito buďto opatrovníka, nebo jsou v ústavech, nejsme zvyklí je potkávat na volno, to je další naše současná nevýhoda. Mysleme jednoduše, pokud chceme obstát.


Proč nyní v Mnichově u obchodního centra Němci nadávají na policii, která odmítá přijet, když oni uctívají památku zavražděných před pár dny a proti nim hopsá horda středověkých lidí, vyhrožuje jim a propaguje Islámský stát? Kdyby vzali pět sušených oušek, za 2 minuty tam zbydou pouze Němci.

A v takové relativně klidné situaci bych dokonce skákla do masny, 2 kg krvavých jater (víte kolik toho je?!) bych si nechala ještě nakrájet, lépe se s tím hází. Taky jste ve škole hrávali vybiku? Na politiky hází někdo rajčata, vejce a jiné ňamky, na středověk jsou vepřová játra. Rozdíl? Nevidím žádný.

Sušené ucho je samozřejmě praktičtější pro stálé nošení, jen je třeba, uhlídat ho před ožvýkáním naším psím miláčkem. Nebuďme škrti, kupme jedno ucho, bez kroužku, i psovi.