Referendum? Nikdy! Lůza a blbci nemají o ničem rozhodovat

Jsme národ blbců říkají o nás naši politici a proto nám nedovolí referendum. Ještě že je tam to JSME. Jinak bych už viděla rudě. Od ministra Mládka to fakt sedí. Stačí se podívat na jeho ksicht a moje nálada je na bodu mrazu. Podle Mládka mají rozhodovat odborníci a to jsou podle něj oni a pak nikdo.

Socan Jan Mládek | Koláž: radekblazek.blogspot.cz

Socan Jan Mládek | Koláž: radekblazek.blogspot.cz


Jsme národ blbců říkají o nás naši politici a proto nám nedovolí referendum. Ještě že je tam to JSME. Jinak bych už viděla rudě. Od ministra Mládka to fakt sedí. Stačí se podívat na jeho ksicht a moje nálada je na bodu mrazu. Podle Mládka mají rozhodovat odborníci a to jsou podle něj oni a pak nikdo.
gif-banner-havloidi

Na Twitteru rozvinul svoji pitomost do široka touhle větou:„Sleduji Eurovision Song a hledám poučení. Zákon o obecném referendu by měl být stažen. Hlas lidu se moc často mýlí, je třeba dát to jury,“ svěřil se pan ministr.
Co má společného písničková soutěž s referendem mi naprosto uniká stejně jako ministrův rádoby bystrý rozum. Ovšem nemá tento názor sám. Většina poslanců a senátorů je stejného názoru. Sice mají komunisté ve svém volebním programu právě všeobecné referendum, ale otázka je, kdyby se dostali k lizu co udělají. Vyhlásí oni referendum? Tak o tom vážně pochybuji.

Chtěla bych vědět, proč si naši politici myslí, že jsme méně schopní než Švýcaři. Tam se dělá referendum pořád a skoro o všem a je to tak správné, protože v té zemi nežijí jen politici, podnikatelé a celebrity, ale i obyčejní lidé, co tu obří mašinerii živí svojí prací. Tak proč by neměli mít právo na rozhodnutí, jak má politika a život v jejich zemi vypadat. My přece nechceme zas až tak moc. Chceme referendum v důležitých otázkách, protože jsme docela zoufalí z toho, že o nás rozhoduje hrstka prodejných politiků, pod sebe hrabajících podnikatelů a vyžírků co by se jinak neuživili. Taková je skutečnost.

Kdo je nezaměstnaný a má problémy, je nepřizpůsobivý. Kdo upozorňuje na korupci a snaží se doopravdy zakročit proti zajetým cestám, je řádně potrestán za svoji drzost napravit nenapravitelné. Kdo vyjde do ulic, aby vyjádřil svůj názor, je nazýván LŮZOU. Sto tisíc občanů české republiky je souhrnně nazýváno lůzou. Vůbec nikoho nahoře nezajímá složení této LŮZY? Mělo by, protože tam je taková všehochuť, že je to zarážející a o to více děsivé. Lidé bez vzdělání, vyučeni, středoškoláci, vysokoškoláci – ano, ti všichni byli na Karláku a byli poctěni názvem LŮZA.

Nemůžeme se divit, když stát dále a dále rozevírá nůžky mezi lidmi a tříští naší společnost na nesourodé kusy. Ono je daleko jednodušší ovládat malé skupiny, než jeden jednolitý celek, co si jde za svým. Máme svá práva a neměli bychom si je nechat kýmkoliv brát. Nebo si myslíte, tak jako naše vládní garnitury, že člověk, který není schovaný pod uhlazeným vzhledem, jazykem a majetkem, nemá co říci k politice? Že takový člověk nemá co říct k tomu, jak bude stát pokračovat ve změnách, které se dotýkají nejcitelněji především jeho?


Žijeme v demokracii, a jakkoliv by možná projev všech protestujících nemusel být úplně vytříbený, jejich zájem je stejně dobrý, jako kohokoliv jiného. Tedy, pokud je to, co tady máme demokracie. Já o tom občas moc silně pochybuji.Tak vám říkám – neříkejte těmto lidem lůza, nesuďte takto sto tisíc lidí jenom proto, že zrovna pořádně hlasitě projevují svůj názor. Mohlo by se klidně stát, že se ta LŮZA naštve a to bych vážně nikomu nepřála.
O to víc jsem se docela zděsila, když z úst preláta Duky, zaznělo slovo lůza. Nejsme kardinále lůza. Jsme vaši spoluobčané. Už je pryč doba, kdy vysocí preláti shlíželi z výšin a vynášeli soudy, prodávali odpustky, plodili levobočky, plnili kostelní /svoje/ kasy. Teď jsem tomu dala. Až na ty odpustky se nezměnilo nic, ještě se přidává znásilňování dětí a absence celého desatera. Tohle jste se naučili od Ježíše Kista? Pokud kdy byla potopa, měla by být znovu a spláchnout celou církev do zapomenutí, protože tam dávno patří.


Zdroj | Kráceno