Policejní stát: Zesměšnit policejního imbecila je opět trestné

Vracíme se před rok 1989, pokud už tam nejsme. Protože místo Pomáhat a chránit, odflastrujeme každýho kdo nezní hlasem hejtfrí či Jakuba Jandy. Posuďte sami. Aktivista se vysmíval policii a Šlachtu nazval traktoristou. Dostal za to tučnou pokutu.

Petr Paulczynski

Petr Paulczynski

Chová se k nám urážlivě, postěžovali si policisté a aktivistovi uložili za články a blogové příspěvky pořádkovou pokutu osm tisíc korun. Je to zasahování do svobody slova, zlobí se právníci. Aktivista pod pseudonymem Tomáš Zelený ač se vyvaroval vulgarismů a jednání policie spíše ironizoval, skončil v síti kriminalistů v rozsáhlém zátahu proti levicovým extremistům.

Doteď mu však detektivové nic nedokázali a ani ho z ničeho neobžalovali. Jejich snažení se proto Zelený snažil popisovat na svém blogu a přitom si stěžoval například na zdlouhavé navrácení zabavených věcí. Za neustálému rýpání, které se objevovalo nejen v příspěvcích na Zeleného blogu, ale také v časopise Nový prostor, dostal aktivista osmitisícovou pořádkovou pokutu. Jak policie finanční postih ospravedlňuje?

„Bez ohledu na to, že některé výroky či obraty, které podezřelý používá, mohou mít pravdivý základ, to nic nemění na skutečnosti, že v takto použitém kontextu je jasné, že jejich jediným cílem je policejní orgán a jím jménem vystupující úřední osoby dehonestovat a zesměšnit,“ píše v odůvodnění vrchní komisař Lukáš Kořínek. Dále policii vadí, že „urážlivě označuje zdejší policejní součást a jeho pracovníka“.

Například Útvar pro odhalování organizovaného zločinu Zelený označoval jako Útvar organizování odhalovaného zločinu“. Odbor terorismu a extremismu zase nazýval jako „Odbor teroristů a extrémistů“. Také jednu z pracovnic překřtil na Zlatu Paličatou či začínal podání slovy: „Zdar útvare“. Podle usnesení pak Zelený 31. 3. 2016 prý poslal nedostatečnou omluvu.

„Urážlivě se vyjadřuje o policejním orgánu tím způsobem, že uvádí: ‚Nemám povinnost vás poučovat o správných zákonných postupech. Zeptejte se nějakého právníka, ať vám to vysvětlí, protože evidentně u útvaru, kterému šéfuje bývalý traktorista, který si nechal zmenšit uši, protože se mu posmívali neonacisté, nezvládáte správné postupy,‘“ cituje policie z jeho dopisu, kdy se otřel o bývalého šéfa ÚOOZ Roberta Šlachtu.


Právní zástupkyně Zeleného Zuzana Candigliota je toho názoru, že pokuta neprojde, protože by se jednalo o omezování svobody slova. „Nějaká forma satiry nemůže být postihována. Urážka úředních osob může být brána jen pokud někdo někomu nadává a používá hodně sprosté výrazy,“ míní. Podobného názoru je i právník Jaroslav Ortman. „Je to mimo a věřím, že to nemůže obstát. Je z toho vidět, jakými cestami chodí uvažování policie. Je to nadsázka a není to ani pořádně míněno vážně,“ sdělil.

Uzavírám to názorem z diskuze. Naskýtá se otázka, jestli se už vrátil „totáč“? Kdy nás zase začnou kontrolovat na ulici, stříhat „máničky“, kurva čeho se to dožívám. Kdy nám určí normu na bydlení 8m² na osobu a ostatní bude nadměr, tato vláda je nejhorší a nejbolševičtější od převratu.


Zdroj: Blog autora | Kráceno