Konce tunelů a drancování peněženek lidí v České republice?

Jak mnozí tušíte, v České republice proběhl za posledních 15 let velmi pokoutný a dle mne protiprávní proces, kterým byly v řadě regionů vyvedeny zisky z prodeje vody na zahraniční koncerny.

Radek Novotný

Radek Novotnýknižní e-shop 660x100

Proto jsem se již v roce 2002 obrátil na soudy, abych tunelování vodáren a drancování peněženek lidi i rozpočtů obcí zabránil. Soudci v září rozhodnou, zda mám pravdu a zde jde v ČR odinstalovat z vodárny tunel, kterým tečou peníze od lidí za vodu do zahraničí.
gif-banner-havloidi

Společně s rozumnými politiky, jsem v řadě regionů vytunelování vodáren zabránili – Náchod, Pardubice, Kroměříž, Přerov, Slovácko, M. Boleslav, Břeclav. V některých regionech, ale političtí sluhové koncernů, dosáhli svého a voda, resp. hospodaření s ní přešlo na věčné časy do rukou cizinců. Tento proces často provázely manipulace, lži, falešné sliby i korupce a já jsem to soudům doložil a žádal prosazení práva při obraně vodáren. Nečekal jsem, že budu muset na konečný verdikt čekat 15 let, ale věřím, že přes všechny ty neuvěřitelné peripetie a právní kličky dochází ke konečnému zúčtování.

V roce 2002 jsem podal první žaloby. Obrátil jsem se na soudy v ČR s tím, že dochází k pokusu o vytunelování okresní vodárny. Netušil jsem, že budu dlouhých 15 let čekat na konečné jednání soudu. Soudní rozhodování v kauze společnosti Vodovody a kanalizace Zlín může být průlomové a může jít o první a rozhodně ne poslední okresní vodárnu, ze které bude právní cestou odinstalován protiprávně zavedený soukromý penězovod mezi lidi a vodu.

Vyvádění zisků z vody na fr. koncern Zlín

V takovém případě se hospodaření s vodou v celém okrese vrátí zpět do rukou okresní vodárny Vak Zlín, pod vliv měst a obcí. Vodárna a celý Zlínský okres budou znovu v postavení oprávněných žadatelů o dotace z EU. Zisky z vody, které platí lidé v ceně vodného a stočného přestanou téct do Francie a budou moci být reinvestovány do obnovy trubek v okrese. Koncern bude muset vrátit to, co si za ta léta od lidí nahrabal.


Co bude možné ukončit, pokud vznikne soudní precedent?

Vyvádění zisků z vody na fr.koncern

Vyvádění zisků z vody na fr.koncern v Olomouci:

Kde končí zisky z vody v PrazeLepší příležitost na to udělat si vlastní názor na to, kdo hájí zájmy občanů, města okresní vodárny již ani nebudete hned tak mít.

Každého, koho zajímá, zda půjde tunely odinstalovat nebo ne a zda justice v ČR funguje nebo ne, zvu na jednotlivá jednání, která jsou k kauze vytunelované vodárny nařízena na září. Jednání budou veřejná, bude probíhat rozsáhlé dokazování a můžete na nich slyšet argumentaci obou stran sporu.

Přehled jednání Vrchního soudu v Olomouci v kauze vytunelovaného Vaku Zlín:

VaK Zlín, a.s. 30.4.2004 VS Olomouc 8.9.2016 v 8:30 hod.
č.dv. 104/přízemí, síň č. 4
o vyslovení neplatnosti valné hormady
a přiznání přiměřeného zadostiučinění
VaK Zlín, a.s. 28.8.2002 VS Olomouc 13.9.2016 v 8:30 hod.
č.dv. 109/přízemí, síň č. 6
o neplatnosti usnesení valné hromady
VaK Zlín, a.s. 3.12.2002 VS Olomouc 13.9.2013 v 13 hod.
č.dv. 109/přízemí, síň č. 6
o vyslovení neplatnosti usnesení valné hromady
VaK Zlín, a.s. 2.6.2008 VS Olomouc 14.9.2016 v 8:30 hod.
č.dv. 104/přízemí, síň č. 4
o vyslovení neplatnosti usnesení valné hromady
VaK Zlín, a.s. 11.12.2003 VS Olomouc 15.9.2016 v 8:30 hod.
č.dv. 104/přízemí, síň č. 4
o vyslovení neplatnosti usnesení valné hromady
VaK Zlín, a.s. 8.6.2005 VS Olomouc 15.9.2016 v 13:00 hod.
č.dv. 104/přízemí, síň č. 4
o vyslovení neplatnosti usnesení valné hromady

Cizince pro prodej české vody nepotřebujeme.

Vodu si umíme prodávat sami. Chcete-li mi a také sobě pomoct udělejte aktivní krok k nápravě. Podívejte na praktiky koncernů a přidejte se k lidem, kteří chtějí toto ukončit v ČR a chtějí vrátit vodu zpět do rukou státu/samospráv a jejich vodáren.


Zdroj: Blog autora