Dobytí ruského Krymu Chartou 77

Prosím, nepozastavujte zbytečně se nad tím nadpisem článku. SAPA je přece také na území Prahy 4 a přesto ji neříkáme česká, ale vietnamská, že? A Rusko, zcela nepochybně mělo na Krymu jak svou základnu, tak i krajany.

Ruský Krym

Ruský Krymknižní e-shop 660x100

Můj oblíbený diskutér, pan Otta Zabilanský mi k tomu ruskému přepadu Krymu napsal doslova toto:

Začátek plánování veškeré té militární demonstrace ruské síly musel nutně předcházet tomu, co se stalo na Majdanu, nejméně o jeden rok

No, já nejsem žádný zvláštní odborník, ale myslím si, že plánování jak obsadit takový krcálek, jako je Krym, by žádnému schopnému generálnímu štábu netrvalo ani týden.
gif-banner-havloidi

To by to s tou Velkou vlasteneckou válkou tedy dopadlo, kdyby Stalinovi důstojníci plánovali takto plánovali postup na Berlín.

Nejzajímavější na to vojenském přepadu je, že sice byl obrovský, zato však naprosto soft. O život snad přišel jen nějaký nerozumný ukrajinský důstojník, ale podrobnosti neznám. Já osobně jsem si tehdy řekl asi toto (a říkám si to dodnes).

Rusům muselo být cela zřejmé, že dříve nebo později s vlády na Ukrajině zmocní nacionalistická, protirusky zaměřená parta. To bylo zřejmé jak v roce 2014 z projevu třeba krasavice Tymošenkové „Rusy vystřílet“ a je to jasné i teď.

Zakázaný film: Krym – Cesta domů

A protože Rusko ani nechtělo a ani nemohlo o ten poloostrov přijít, muselo již dávno, pro případ vítězství prozápadních nacionalistů, dělat nějaké přípravy.

Já jsem odkojen četbou špionážních románů, které vždy nějaké racionální jádro mají a myslel jsem si asi toto. Tehdy, v roce 2014 i dnes.

Já bych prostě vytvořil síť ze spolehlivých, pokud možno ne příliš starých, zakonspirovanou síť v síle asi asi 2000-3000 mužů. Ti by, samozřejmě, měli být stále obnovováni a drženi v jakési poloviční pohotovosti tak, aby byli skoro okamžitě schopni akce.

A povel k akci by byl buď přes nenápadnou SMS o prodeji auta nebo přes TV či rádio. No a tito mužové by udělali práci několika praporů vojáků a obsadili by všechny důležité body na Krymu.


A regulérní ruská armáda, by tomu jen tak přihlížela a přizvukovala a samozřejmě obsazovala vše, co by domobrana nezvládla. A ono to ve skutečnosti tak nějak bylo a je o tom i píseň Alexandrov choir glorifies Russian invasion of Crimea with „Polite People“ song:

No a jak k tomu pasuje Charta 77. Prvoplánově tak, že jeden z jejich hlavních představitelůKarel Schwarzenberg, který dobu útlaku prožil na svých rakouských a švýcarských latifundiích a Chartou se ohání až když je to bitvě a byl v restitucích na 150% uspokojen…

Tak tento muž, jako jakýsi dědic odkazu Charty 77, která sice za konec socialismu vůbec nebojovala, ale pro pošťuchování Husákova režimu, směle na Majdanu řečnil za pád ústavně zvoleného prezidenta jen proto, aby Ukrajinu vyrval z ruské zájmové sféry

A ve slušné společnosti se do zájmových sfér neleze. A nebo, když se leze, tak je třeba počítat s velkými komplikacemi, které, v případě Ukrajiny, samozřejmě a jaksi také samospádem, nastaly.

A Charta 77 má ještě jeden rozměr, ale o tom bych dnes rád pomlčel. Bit budu dost už za ten Krym, Ukrajinu a Rusko. A tak se jen zeptám: Nevíte někdo, proč se hry Velkého kormidelníka v Německu už nehrají? Smrt autora přece prodejnost vždy zvyšuje.


Zdroj: Blog autora