Apokalypsa přichází z Ruska

Tak na tuhle zprávu čekali čeští novináři jako na spasení. Nejenže Mráz Přichází z Kremlu, ale z Ruska přichází i Konec Světa v podobě antraxu a černých neštovic. Co teď? Postavit zeď nebo tam hodit atomovku?

Ondřej Mrázek - překladatel, publicista, básník

Ondřej Mrázek – překladatel, publicista, básník


knižní e-shop 660x100

Trvalo to asi tak tři neděle, než se nenápadná zpráva o zmrtvýchvstání smrtelně nebezpečné sněti slezinné, jinak také antraxu, dostala z ruského odporného časopisu do tamních médií, odtud do médií francouzských a potom – šťouchem a odrazem téměř billiardovými – až k nám, do českých luhů a hájů.
gif-banner-havloidi

A dnes je tady, dorazila! Pro novináře, jejichž hlavní náplní práce je hledat vši v ruském kožiše, je to dlouho očekávaná událost, velký svátek. Zpráva o tom, že všichni ti generálové NATO nekecali a nemalovali čerty na zeď, když chtěli Rusko preventivně srovnat se zemí, a že ani ukrajinská stárnoucí kráska Timošenková, jak se ukazuje, nepřeháněla, když na Rusy chtěla hodit atomovou bombu, přišla jako mana nebeská. To bud mít šéfredaktor a pan Babiš radost!

Co se vlastně stalo? Jen stručně, protože už si to zaručeně každý přečetl. Globální oteplování (sice to slovo nemáme rádi, ani na něj nevěříme, ale teď se hodí do krámu) způsobuje tání permafrostu, což znamená cosi jako věčně zmrzlá půda. Naše doba oblevová probouzí ze spánku obávané viry, které jsme měli za dávno zmizelé. Antrax, pravé neštovice a kdovíco ještě. Prostě ta nejhorší svinstva. A protože zlý Putin nedává dost peněz vědcům na výzkum (zatímco čeští vědci si žijí jak prasata v žitě, že ano?), viry se určitě rychle rozšíří a nakazí celý svět morovou epidemií jakou středověk nezažil. A abych nezapomněl: jedna kuriózní maličkost. Agentura AFP napsala – nebo si to možná čeští novináři jenom tak po svém přeložili – že v Rusku se půda otepluje 2,5 krát rychleji než ve zbytku světa. No, ti Rusové se nám zase vybarvili! Jestli oni to nedělají náhodou schválně, aby nás zastrašili?

(O tom, že už dva měsíce probíhá mimořádný program očkování sobů, na místě pracují stovky vojáků, kteří podezřelé mršiny zvířat likvidují, i speciální chemická jednotka, o tom, že byl vytvořen speciální výzkumný tým vědců, samozřejmě ani slovo. To by jen odvádělo pozornost, navíc kdo by se učil Rusky, když je to tam stejně samá propaganda a můžeme to nakonec stejně klidně obšlehnout od Francouzů…)No uvažte, to není zpráva, to je sólokapřík, to je sumec letošní okurkové sezóny! Kdyby ji naši francouzští kamarádi nevyhrabali, museli bychom si nějakou podobnou vymyslet. Přesně podle nedávných slov spisovatele a historika Vlastimila Vondrušky: „Rusko bylo prohlášeno za satana, a kdo na něj odmítá plivat, je kacíř a měl by být ukřižován.“

A tak všichni plivou a plivou, plivou o sto šest. Jednak proto, aby měli jistotu, že nebudou prohlášeni za kacíře, jednak s přičinlivě živenou lokajskou servilitou, že je třeba za to někdo pochválí.


Zdroj: Blog autora