Nad 21. srpnem: Pitomci a lháři na obou vyhrocených stranách

Když čtu ty bláboly na téma výročí okupace, tak se k tomu musím vyjádřit taky. Ano, před těmi téměř padesáti lety to byla okupace. Nic jiného. Kdo to chce bagatelizovat či dokonce obhajovat, je lhář a pitomec.

Josef Myslín

Josef Myslínknižní e-shop 660x100

Ale odvozovat z toho historickou a nenapravitelnou vinu Ruska, to může jen stejný lhář a pitomec. A nebo – když přistoupíme na to, že Rusko je špatné, protože nás před padesáti lety okupovalo (i když to nebylo Rusko, ale Sovětský svaz, ve kterém byla i například námi dnes velebená Ukrajina), tak pojďme tu historickou kravinu dotáhnout do detailů.
gif-banner-havloidi

Za prvé – součástí okupačních vojsk nebyli jen Sověti, ale také armády dalších států, mimochodem dnešních „spojenců“ v EU. Proč tyto státy nenesou také svůj dědičný hřích? Argumentovat, že musely, je hloupost, některé země Varšavské smlouvy se invaze nezúčastnily.

Za druhé – ještě pár let nazpátek proběhla jiná okupace. Ano, přátelé, myslím tu nacistickou. A zatímco okupace z roku 68 byla vysloveně ideologická, šlo o upevnění vlivu komunistů spojených se SSSR proti komunistům jiným (neidealizujme si komunismus s lidskou tváří), ta nacistická okupace byla jiná. Měla za cíl částečně zotročit a spíše většinově vyhubit tento národ. Léta sovětské okupace se dala vcelku v pohodě přežít, pokud někdo nebyl skutečně zarytý aktivní disident. Chce snad někdo tvrdit, že za nacistů to bylo taky takový relativní veget? Nikoliv, za nacistů se popravovalo zcela náhodně, naši předkové se provinili už tím, že jsou Češi, untermenschen. A vidíte – Němci žádnou historickou vinu nenesou, naopak. Opět vládnou Evropě, opět chtějí všem nařizovat, jak mají žít. A mnozí dnes fanaticky vítají kancléřku, která k nám nejede přátelsky, ale která jede udílet pokyny svému novému protektorátu. A co další naši tehdejší a dnes opětovní spojenci, kteří nás tehdy zradili? Opravdu věříte, že kdyby něco, že nás zase nehodí přes palubu? Co tihle spojenci dělali v roce 68? Ano, správně, vys**** se na nás. Taková je realita.


Za třetí – ano, v roce 68 snilo mnoho lidí o tom, že jednou budeme patřit na „Západ“. Ale, milí eurotroubové, ten „Západ“ nebyl míněn geograficky, Ostatně na kulaté Zemi jsou pojmy východ a západ značně relativní. Taková Austrálie, Japonsko – to je „Východ“ či „Západ“? Ten „Západ“ byl míněn ideově, jako oblast svobody. Opravdu máte na mysli, že v roce 68 toužili po takovém „Západu“, jaký máme dnes? Že toužili po dalších a dalších regulacích zasahujících přímo do života běžného obyčejného člověka? RVHP diktovala miliony tun oceli a podobně, obyčejnému člověku ovšem do bytu a domácnosti nelezla. EU chce řídit vše – čím topit, čím svítit, čím jezdit, co jíst. Tak jestli tohle je ten „Západ“, tak ten já klidně oželím, na takový „Západ“ já nepatřím a patřit ani nechci.


Zdroj.