Osa na vrcholu moci. Reichskanzellerin přehlíží hrdě dobytý „životní prostor“ a – pak bublina opět praskne

Osa Berlín – Řím roztahující se na dočasně kolonizovaných územích, tradičně kolaborující Kolikrát už toto Evropa zažila. Izolovaný Albion ve vyčkávací pozici docela dobře přežívající, Francie i Skandinávci v poslušném předklonu, Rusko zahnané na východ. Lupič za Velkou louží dumající kdy a kde se zase do věci vloží. Potud neúprosné, historické paralely.

Svatopluk Otava

Svatopluk Otavaknižní e-shop 660x100

Válka totiž nikdy neskončila

Už více než 70 let se vede válka za revizi výsledků té poslední. Začala ihned se skončením výstřelů v Berlíně, jen konvenční zbraně byly nahrazeny poněkud nekonvenčním arzenálem ekonomických transakcí, paragrafově „ošetřených“ podvodů, pseudofilozofických tezí o humanismu a lepší budoucnosti pro všechny. Prý demokracie…

Ve skutečnosti „Rvačka kvůli zájmům, maskovaná jako zápolení kvůli zásadám.“, jak vizionářsky definoval politiku své země již před více než 150 lety americký básník Ambrose Bierce. Výsledky? Zdánlivě skvělé. Německu se bez výstřelu zdařilo podmanit si Evropu tak, jak o tom generace Germánů vždy snily. Zároveň však spěchem na „konečné řešení“  bylo ambicióznímu projektu od počátku souzeno, aby (naštěstí) opět tradičně neuspěl. Na splasknutí bubliny je dobře zadělěláno.

 „Velká trojka“ na hausbótě. Že by si zkoušeli bezpečnější bydlení?

Na válečnou loď osvědčeného italského satrapy se spolu pétainovským prezidentem Hollandem uchýlila Angela Merkelová. Válečná porada Německa, Francie a Itálie ignorantsky vyloučila z tajných brebentění o „historickém poslání“ všechny evropské protektoráty. Už jen tato facka do tváří Sedmadvacítky se Mutti Merkel vymstí. Pohrobci první říše, nad níž slunce nezapadalo Španělé se cítí dotčeni, rádoby velmocensky se pachtící Polsko, jemuž jistotu státní existence a pevnější ukotvení dříve amébovitých hranic zajistil až Stalin, přímo uraženo. Tak na co se vlastně führerin před svou inspekční cestou může vlastně spolehnout?

Prakticky na nic. Co se týče snahy o další balamutění Ruska sice EU vypadá na první pohled monolitně, ale přece jen přibývá realističtěji uvažujících politiků napříč Evropou, kteří pragmaticky připouštějí, že tlachání o „hodnotách“ a podpora nejzločinnějších režimů jako těch v Kosovu nebo na Ukrajině je nadále neúnosná. Zdánlivá „jednota“ zde bere za své.

Co se České republiky týče, má zde sice frau Merkel oddaného, myšlenkově i fyzicky olysalého spojence Sobotku, takže to vypadá, že jejjí poslední trójský kůň v reptajícím spolku V-4 své poslání splní, ale není tomu tak. Maďarsko se zcela ostentativně rozhodlo podržet si svou národní nezávislost, Slovensko k tomu směřuje a výhybky přehazující Polsko také. A v Praze je na Hradě ten Zeman….

Tak vysvětluj Bohoušku, vysvětluj…

Hodně toho bude muset hodný chlapeček Bohoušek své německé mamince vysvětlovat. Třeba to, proč u nás ještě není dostatek muslimských nájezdníků, co pětkrát denně vystrkují při modlitbách zadnice na Západ. (Ale vždyť oni k nám nechtějí mami, jak to mám udělat…?!)Proč ještě není nastaven bezpracný příjem pro Osmany a „Syřany“ na úrovni německých dávek, aby se v pašalíku Čech a Moravy cítili jako doma? (Ale já bych rád maminko! Ale co potom bude se mnou???? Co potom bude proboha se mnou….???!!! Oni mě třeba oběsí!!!)

Tak uvidíme , co nám dnes Sobotkova politická maminka přiveze. A co si odveze. Copak jí asi  naslibuje ten poslušný chlapeček, co byl v posledních týdnech tak pěkně zalezlý a už se raději nevyjadřoval k ničemu…..