Němci námi opovrhují jako žebráky

Nejhorší na tom je, že proti nim žebráci jsme a to nám nikdo neodpáře. Je z podivem, co všechno si nechá český člověk líbit a za jaké peníze je ochoten chodit do práce a vydělávat na tu svoloč nahoře.

Führerin Merkel

Führerin Merkelknižní e-shop 660x100

Nejhorší na tom je, že proti nim žebráci jsme a to nám nikdo neodpáře. Je z podivem, co všechno si nechá český člověk líbit a za jaké peníze je ochoten chodit do práce a vydělávat na tu svoloč nahoře.

1777252Němci mají zaručenou minimální mzdu 225 Kč na hodinu, Češi musí brát i práci za 55 Kč na hodinu. Tomu říkám volnost a rovnost které patří k demokracii. Všichni mají více peněz, menší ceny za zboží. Čím to je, že se z naší země stal jen příštipek bohatých evropských zemí? Můžeme za to poděkovat jako prvnímu Havlovi a a těm, co ho posadili do křesla prezidenta. Opilecká figurka, jehož ego bylo tak velké, že se dotýkalo nebe. Za posed v křesla prezidenta zaprodal duši – to mi nevadí – ale i národ.
gif-banner-havloidi

Ano, slibovali a dušovali se a jaká je pravda. Víc než k oláči, protože pomalu za 30 let vládnutí těchto politiků jsme na to nejhůř z EU. Nebudu počítat Rumunsko a Bulharsko, protože až se i ti dostanou před nás, tak já už nebudu raději psát, protože bych to musela celé vypípat.

Německý sever Zeit.de si všiml, že minimální mzda v ČR (9 200,-Kč) je nejnižší v Evropě. Zeit proto píše o Česku jako o odstrašujícím případu:
„Aby uživil rodinu, musí Čech samoživitel týdně pracovat téměř dvakrát tak dlouho, než je standardní pracovní doba!“

1767211Zatímco čeští zaměstnanci se musí spokojit s nejmenším platem 332 eur měsíčně, na Slovensku je to 380 eur a třeba v Polsku 410 eur. A takové krachující Řecko, které drží nad vodou mezinárodní finanční injekce, má minimální mzdu víc než dvojnásobnou. Ve sféře sci-fi jsou pak minimální mzdy třeba v Belgii či Nizozemsku, kde se pracuje minimálně za 1502 eur (téměř 42 tisíc korun), nebo v Lucembursku, kde je to nejvíc z EU – 1923 euro, tedy víc než 53 tisíc korun.

Kolik peněz z výplaty vám sebere stát? A jak moc doplácíte na »práci«

Vzhledem k tomu, jak vysoké daně státu platíme, není se čemu divit, že se nám kapsy brzy po výplatě vyprázdní. Tohle snad radši nevědět! Že nám z platu, na který se musíme celý měsíc dřít, sežerou podstatnou část daně, s tím jsme smířeni. Když ale vidíme konkrétně, kolik korun a kam posíláme z našich často těžce vydělaných korun, bere jednoho vztek!


Berete například 15 tisíc korun hrubého měsíčně? Pak vězte, že ještě předtím, než čistý plat z této sumy přistane na vašem kontě, zamíří 7769 Kč do státního rozpočtu. Například na úředníky ministerstva práce a státní dávky, které rozdávají, věnujete 2300 Kč. A třeba na splacení státního dluhu přispějete 230 Kč.

Pokud se váš příjem pohybuje ve výši průměrného českého platu (na sklonku roku 2011 činil 24 089 Kč), pak ministerstvo práce si z vašeho výdělku ukousne 3800 Kč, na státní dluh dáváte 390 Kč měsíčně.

Podívejte se na modelový příklad, upřesňující kolik a kam mizí peněz z patnáctitisícové mzdy, a projděte si deset největších daňových vydání z dalších příjmů až do výše celostátního průměrného platu.

Poměrně špatně je na tom i Estonsko, Řecko nebo Španělsko. Oproti Česku jsou na tom ale stále dobře. Aby nebyli chudí, stačilo by jim pracovat o bezmála dvacet hodin týdně méně, než u nás. Naproti tomu třeba v Británii stačí samoživitelům za stejných podmínek odpracovat jen šestnáct hodin týdně.

Minimální mzda platí v Německu od začátku roku. Hodinová minimální mzda tam je 8,50 eura (225 Kč) za hodinu.


Zdroj: Necenzurujeme.cz