Takto se zachovaly americké tajné služby, když je varovali Rusové před zradikalizovaným Čečencem

Ruské tajné služby varovaly americkou FBI, že jeden z bostonských atentátníků se radikalizuje a stává se vyznavačem islámského práva šaria. Americké úřady varování odmítly, asi pro ně bylo islamofobní, podobně ruské úřady varovaly opakovaně i Českou republiku o tom, že v České republice se shromažďují muslimové z Kavkazu a podporuji terorismus namířený proti ruským občanům.

Jak vím sám ze své zkušenosti a informací některých mých kontaktů z ruskojazyčné komunity v ČR. Jsou ruské úřady dlouhodobě znepokojeny tím, že kolem mešity v Praze se shromažďují muslimové původem Dagestánu či Čečenska, kteří podporují prosazování islámského práva na Kavkaze a minimálně verbálně podporují teroristy napojené na skupinu kolem webové stránky „Kavkazcenter.“

Napsal jsem to již v roce 2011 ve své knize Islám a islamismus v České republice na straně 98(podrobnosti zde). A na této informaci si trvám i v jejím novém vydání. Bohužel tak jako americké úřady tak i česká BIS pohyb islamistů po českém území ignoruje a tvrdí, že žádná hrozba zde není. Naopak české Ministerstvo vnitra přiznává, že zde tito podporovatele terorismu jsou, ale ještě nemají potřebu útočit u nás, využívají nás pouze jako bezpečný přístav pro své aktivity.

Zdroj: ePortal.cz