Rusko, třes se. Američtí borci přicházejí…

Nevíme sice, který nebo která z těch dvou to bude, ale již dnes máme na pěknou legraci zaděláno. Dáma má přednost a tak tedy, Hillary Clinton. Ta asi četla českého sexuologa doktora Plzáka, protože se skvěle drží jeho rad.

Jiří Hermánek

Jiří Hermánek


Zatloukat, zatloukat a zatloukat. To je její heslo, její politika. FBI nezbylo nic jiného než ji vyšetřovat a ta fůra nesmyslů, která z ní vypadla budí opravdu smích a veselí. Kdysi druhý nejvýznamnější úředník USA neví nic a na nic si také nepamatuje.

Vyslýchat ji byl asi stejný problém, jako hovor s chytrou horákyní. Nejméně 39 krát si „na nic nevzpomíná, nic neví“. To byl můj přibližný překlad a toto je zdroj těch informací:

The documents indicate Clinton told investigators she either does not „recall“ or „remember“ at least 39 times — often in response to questions about process, potential training or the content of specific emails – [zdroj].

No, to je pěkné nadělení. Když se to okotí, tak mají Američané dvě volby. Při volbě Hillary Clinton budou mít Američané za prezidenta buď lháře nebo zcela neschopnou, možná až retardovanou osobu, která si nic nepamatuje.

A co na druhé straně kurtu? S jakou politikou, s jakými návrhy přichází její rival, Donald Trump?

Je to, zcela nepochybně poděs, otázkou ale je, zda je to dobře nebo špatně? Nadpis článku je o Rusku, ale docela upřímně bych rád věděl, která zem má větší problémy.

Zda bohaté USA, které jako včely na pyl lákají přistěhovalce z celého světa, ale neumí si poradit s potomky bývalých otroků, zavlečených tam. S periodickou pravidelností tam občas nějaký policista odbouchne černého kriminálníka a podle nám, dobře známého mustru, je oheň na střeše.

Donald, který, zcela nepochybně, má dobrý vkus se ženami se ke všem těmto otázkám staví čelem, slibuje Hory, doly, Černý les. Otázkou však je, co z toho může splnit. V Každém případě je ale marketingově zajímavější než Clinton. Zprávy o něm se lépe prodávají.

Moc dobře si pamatuji prezidentskou kampaň před osmi lety. Syn keňského marxisty a americké komunistky, muslim, který se patrně narodil v Keni.

A vida, co mi Google vyplivl:Barack Hussein Obama(18. června 1936 Nyang’oma Kogelo — 24. listopadu 1982 Nairobi) byl keňský ekonom a politik, otec amerického prezidenta Baracka …

Pocházel z kmene Luo žijícího na západě Keni. Jeho otec Onynago Obama byl kuchař: původně katolík, během pracovního pobytu na Zanzibaru konvertoval k islámu – [zdroj].

Ale já nechtěl pitvat Obamu an sich, i když by si to velmi zasloužil. Chtěl jsem jen říci, že takové to orgiastické šílení, které Obamovu volební kampaň provázelo a u kterého měl člověk dojem, že na Zemi vstoupil Mesiáš, u Clinton (nepřechyluji) naprosto a zcela chybí.

Takže, co se týče výsledku amerických prezidentských voleb, necháme to koňovi. Ten má větší hlavu. Ale, co je s tím Ruskem? Podle mého názoru, 90% příčin současných ukrajinských problémů leží v Sýrii. Tam se USA nepodařilo vlastně nic, Rus jim do toho hodil vidle.

A to se neopouští, to se nesmí odpustit. Takové urážka a porážka ne. Takže, úvaha, pode mě, zněla zcela jasně. Kde je Rusko nejzranitelnější? No přece, na svém měkkém podbřišku, na Ukrajině. Tam také každé zvíře útočí a když si pes lehne na záda, má k vám důvěru, že nezaútočíte.

knižní e-shop 660x100

Tato důvěra ovšem mezi jadernými velmocemi zcela chybí a pokud chybí možnost přímého jaderného úderu, je třeba zaútočit na ten podbřišek, tedy Ukrajinu, s ještě citlivějším jakýmsi apendixem, Krymem, o který patrně šlo naprosto nejvíc.

Věci dopadly tak, jak dopadly, to každý ví a pro USA to zcela určitě žádné vítězství nebylo. Proto Donald Trump přemýšlí o smíru s Ruskem typu „nechte si ten Krym, stejně byl do roku 1954, než ho poukrajinštělý Chruščov zašantročil Ukrajincům váš a budeme zase „kámoši“.“

Samozřejmě, jaderné velmoci stojící na opačných světových politických pólech se nemohou družit jako nositelé Washingtonských bust s Washingtonem. Ale na druhou stranu, proč si komplikovat život a proč si ten svět nerozparcelovat jako kdysi?

Nevím, jestli přesně toto jsou myšlenky Donalda Trumpa, ale vím naprosto přesně, že Hillary Clinton žádné takové myšlenky nemá a chystá se spíše na konfrontaci. Ta byla její doménou vždy.

A uvidíme, jaká vize osloví americké voliče víc. Já bych sázel spíš na Donaldova koně.


Zdroj.