Chtějí námi zdobit větve v parcích

Rozumnější část obyvatelstva se líbala pod rozkvetlými stromy. Akorát komunisti si udělali slezinu s Miloušem Jakešem Bojlerem a Janem Kavanem Kato v Holešovicích, kde je vystřídali oranžisté. A tak jsem si početl o prvomájové veselici bolševiků. Povětšinou starých gerontů, jak ukazují snímky z akce. Bylo tam i pár mladých blouznivců a několik podivných individuí, které vždy potkáte na těchto akcích, ať už je to první máj, nebo nějaká manifestace. A také funkcionářů KSČM kteří vzpomínají na Klému a Džugašviliho jako na své hrdiny. Přišli podpořit chudáky dědečky a babičky, kterým spravedlivým hněvem div nevypadnou protézy (zubní). A tito zbídačelí důchodci co vykupují za desetitisíce šmejdové vysavače a deky a pak si stěžují jaký je ten kapitalizmus prevít.

Tito stalinističtí pohrobci bohužel sídlící v parlamentu nemohou překročit vlastní stín. Bohužel, většina je jich agresivních, protože se neumí vyrovnat s novou realitou. Svým způsobem je mi těch stalinistických pohrobků, co mají zastoupení i v parlamentu, líto. Kromě těch, kteří se v rámci obhajoby svého promarněného života uchylují k výrokům, kdy člověk váhá, jestli by nebyla lepší facka než argument. Vzpomněl jsem si na Havlovo heslo z listopadu 89 „Nejsme jako oni“. Zásadně chybné heslo. Měli jsme být. Víc než 20 let po převratu se tu rozkřikují a kdyby mohli, tak my , co jsme představovali opačnou stranu, bychom ozdobili větve stromů v parku.

Počasí bylo hezké, den byl krásný, takže jsem si vzpomněl na starý vtip, že jednoho krásného dne půjdou komunisti do prdele. Bohužel, zase nešli. Kdo četl výroky skalní komunistky Semelové se nestačil divit. Tento šílený národ, trpící asi ztrátou historické paměti, jim místo toho přidává na volebních preferencích. Přesně v duchu Leninovy poučky o užitečných idiotech. Jenomže dneska to nejsou intelektuálové jak o nich mluvil onen lstivý ruský ploskolebý syfilitik, ale banda hlupáků, která asi touží do prvomájového průvodu chodit povinně. Ale jedno je dobré. Letos jsme ještě do průvodu povinně nemuseli. Jak dlouho to ale s takovou bude trvat?

Redakčně kráceno; Titulek redakčně upraven; Zdroj: paulczynski.cz