Potřebuje Česká televize ochranu nebes?

Tak jsem si až do nedávna myslel, že nejtrapnějším pořadem našívaší jsou nedělní exhibice pana Moravce s jeho prvoplánovým výběrem hostí. Až do okamžiku, kdy nám veřejnoprávní medium zprostředkovalo nevídaný estrádní přenos.

V naší většinově sekulární zemi jsme se stali svědkem spešl mše. Kardinál Dominik Duka odsloužil v pražském chrámu sv. Víta bohoslužbu za sdělovací prostředky. Nádavkem přidal modlitbu k 60. výročí vzniku Československé televize. „Sdělovací prostředky a především televize jsou jednou z velmocí. Přicházíme, abychom poděkovali. Bohoslužba je především dík Bohu. Dík Bohu za velké vynálezy, ke kterým televize patří. Ale také dík za to, že v televizi se nacházejí i lidé, kteří dokážou v kritických momentech oslovit národ a sjednotit,“ řekl pražský arcibiskup Dominik Duka. Bůh suď, co vedlo jak pana kardinála, tak ČT která o tuto modlitbu požádala. Že by ČT potřebovala ochranu nebes?

 No soudě podle toho, koho nám pořád při vytváření televizní reality servírují asi ano. Neustálé exhibice jedněch a týchž tváří, které národu sdělují jak je tu vše špatně zřejmě potřebují Boží požehnání, protože některým se spíš zdá, že jde o cestu do pekla. Ovšem modlitba za krtečka, tak to už je moc i na mne, heretika. Možná, že pan kardinál potřebuje aby naševaše nameldovala národu, že církevní restituce (nic proti vracení ukradeného) tak jak prošly a které se mnohým nelíbí, potřebují veřejnoprávní pochválení. A tak snad na konec jen malou otázku. Může ještě Česká televize po této taškařici důvěryhodně informovat o církevních restitucích?

Redakčně kráceno; Titulek redakčně upraven; Zdroj: paulczynski.cz