Neuvěřitelný příběh úředníka Schejbala. Tohle by si člověk nevymyslel

Přímá volba politiků práci lidem rozhodně nedá. Včera odpoledne jsem na obrazovce televize veřejné služby sledoval vystoupení pana senátora T. O. a jeho představu o přímé volbě politiků a jejich odvolatelnosti. Zaznělo rovněž silné volání po švýcarském modelu volebního systému.

Osobně se domnívám, že se jedná dobrý příspěvek do diskuse, ale bez větších možností zavedení do praxe. Největším problémem současné doby je přece nezaměstnanost, vymahatelnost práva a celková politická kultura. Uvedu konkrétní příklad z politického života. Na Krajském úřadě Pardubického kraje pracoval jistý úředník „Schejbal“, který před časem musel odejít.

Na cestu si odnesl příjemné odstupné, ale to mu rozhodně nestačilo. Následně kraj zažaloval a chtěl zaplatit údajnou přesčasovou práci. Jenom pro zajímavost je třeba uvést, že docházkovou knihu měl bezpečně uloženou u sebe v kanceláři. Na úřadě totiž do dnešní doby neexistují čipové docházkové karty, aby se snad nesnížila „důstojnost“ úředníků. V pracovní době se věnoval různým sportovním aktivitám a dalším zájmovým činnostem, a to zejména shánění peněz pro své příznivce.

Občas podal i nějaké to trestní oznámení, aby snad nebyl horší, než jsou ostatní. Ze shora uvedeného je zcela zřejmé, že pracovní dobu vyžíval minimálně na 115%! Bohužel k žádnému soudu nedošlo a v tichosti mu bylo vyplacenou tučné „výpalné“.

Tento příběh má bohužel další pokračování. V současné době se tento nepostradatelný úředník vrací na kraj hlavním vchodem a bude pracovat na základě mandátní smlouvy pro radního pro sport a utrácení peněž z veřejných rozpočtů. Pro úplnost je třeba uvést, že za vyplacením mimosoudních peněz především stojí senátor Martínek /zvolený přímou volbou/ a náměstek hejtmana Línek /zvolený v nepřímé volbě/.

Přímá volba selhání jednotlivců rozhodně nevyřeší. Společenská atmosféra bohužel těmto „Schejbalům“ nahrává. Současná společnost si dokáže vyšlápnout pouze na slabé a chudé. Svalovci a korupčníci mají stále zelenou.

Zdroj: ePortal.cz