ODS objevila Ameriku

Tak ODS objevila Ameriku a prý chce ulevit živnostníkům. Já myslel, že to byl její program odjakživa. Že jejím programem byla od počátku idea svobody jednotlivce, svoboda a možnost volby kterou jednotlivec realizuje své představy aniž by mu nějaký zbytnělý stát diktoval co smí či nesmí.

Krásná hesla o minimálním státu, svobodě, liberálním prostředí a volném trhu. Podpora podnikání atd. atd. Proto jsem tam taky kdysi vlezl. Pak se někde cestou tyto ideje poztrácely. Ústupky koaličním partnerům pomalu ale jistě přivádějí zatím stále ještě moji ODS na pokraj propasti. Personální boje, ztráta hlavního cíle zaměněná za osobní cíle některých jednotlivců a leckde i boj frakcí. Místo tvrdé zdi proti podvodům, zadlužování a demagogii jsme se začali věnovat osobním a koaličním válkám jedněch proti druhým a ideje jsme z reálného života přenesli akorát tak na papír. A klíčové rezorty jsme přenechali jiným a nechali se tlačit do kouta. Nechali jsme se vláčet šíbry kteří mysleli jen na moc a vlastní peníze.

Klíčové ministerstvo financí jsme odevzdali do rukou odborníka, kterému zobeme z ruky a který namísto škrtů v mandatorních výdajích státu podojí kdekoho aby díru naplnil příjmy. Co kdybychom mu třeba řekli, že kdyby snížil spotřební daň na PHM, rázem by se zvětšil její výběr a přestaly by mizet peníze za nákup PHM v zahraničí? Co kdybychom mu třeba řekli, že zvedání daní podnikatelské sféře ekonomiku rozhodně nezrychlí, spíš naopak? Co kdybychom mu třeba řekli, že zvyšováním DPH nastolicuje úplně každého, takže rostou počty obskurních iniciativ využívajících nespokojenosti? Co kdybychom třeba bouchli do stolu a rozhlédli se kde nám bují aparáty, spousty komisí, subkomisí a všelikých přerozdělovacích spolků? Co kdybychom přestali dráždit tenčící se peněženky lidí tloustnoucími peněženkami vybraných jednotlivců na špičce státní správy?

Zaplaťpánbůh za Mládkovy parazity, což je výrok, který ODS probudil. Doufejme, že ohlášené úlevy živnostníkům přivodí zlom ve ztrátě preferencí, protože podle některých zdrojů se může jednat až o milion hlasů. Myslím, že ODS stojí v bodu zlomu. Buďto se vrátíme ke kořenům svých idejí, nebo ztratíme ty poslední zbytky našich voličů a s tím i jedinou stranu, která má hájit osobní svobodu a osobní zodpovědnost! Je třeba vrátit slabé ODS na její základy. I kdyby nás to mělo stát dočasně vládní posty. Myslím, že by se našlo dost těch, co by to ocenili. Je čas na ofenzívu.

Zdroj: paulczynski.cz