Jsem šťastný bloudič

Někdo pořád nadává, jak má málo času. Vždycky takovým lidem navrhuju, ať to dělají jako já – méně spí. Zvykl jsem si chodit do postele v jednu až půl druhé ráno a pravidelně vstávám v půl sedmé. Postupně jsem to naučil i manželku, které to taky docela vyhovuje. Výhodou je, že získáme několik hodin navíc a netloustneme.

K čemu tenhle prodloužený den potřebuji? Kromě toho, že se snažím stíhat práci primátora a senátora jsem ještě vášnivý čtenář zpráv – den začínám na Právě dnes, kde je výběr všech novin, večer přijdou na řadu televizní noviny, Události a komentáře, o víkendech pak 168 hodin a Střepiny. Mezi námi, hodně si dávám pozor na internet, protože to je ten největší žrout času, jakého jsem poznal. Nedávno jsem dával do vyhledávače sousloví, abych zjistil, jestli je pravda, že banánové slupky se používají při hnojení. Spletl jsem si však písmeno a objevil jsem fantastický web nějakých mladých lidí o jejich cestování po Indii. Opravdu strhující čtení.

Jen na jednu věc internet nepoužívám – na zjišťování, kudy mám někam jet autem. Dokonce ani nemám navigaci a to z principu. Jsem totiž takový šťastný bloudič. Někam sice jedu, ale podstatnější je, co po té cestě objevím. Takhle jsem poznal snad nejkrásnější místa. Vřele doporučuji.

Zdroj: pravybreh.cz