Včera, dnes a zítra?

Nejsem zrovna mladice, v době takzvané „Sametové revoluce“ už jsem byla vdaná a měla jsem syna, takže si dovolím posuzovat dobu za bolševika a dnes.

Vladimira Antošová

Vladimira Antošová


Začnu snad tím, že rozhodně nehodlám obhajovat komunismus jen bych ráda srovnala pár věcí. Ano politické procesy, lidi nespravedlivě stíhaní, nemožnost dostat se karierně kamkoliv výš bez červené bumážky, to všechno bylo zvrhlé a špatné.
kup-zde

Mezi lidmi panoval strach a udavačství. Existovala dvojí pravda, jedna pro doma a jedna do školy či zaměstnání. Vrámci pudu sebezáchovy nás děti učili rodiče lhát (víš jak to je, že strejda sice nic neudělal, jen byl malinko hubatý ale dostal šest let v Jáchymově. Ovšem ve škole to nesmíš říkat !!!) Bez toho aby některý z rodičů vstoupil do strany bylo téměř nemožné aby dítě studovalo vysokou školu. O tom jakou pozici v zaměstnání budeš zastávat nerozhodovala tvá kvalifikace a počet doktorátů ale příslušnost k té správné straně. .

Moment, líčím ještě historii, nebo už součastnost? Nějak se mi to stírá. Asi tím, že se změnila modla ale ne lidé!

Dnes sice nerozhoduje bumážka té správné barvy, nikdo nekončí pro pár neuvážených slov v uranových dolech ale jinak se moc nezměnilo. Jen nám místo komunistické ideologie vládnou peníze! Mimochodem komunismu jsme se zbavili ale komunistů co nám vládnou nikoli. Dnes by mého hubatého stejdu nezavřeli do kriminálu ale nejspíš by přišel o práci a skončil jako bezdomovec na Hlavním nádraží. Dnes sice nevedeme politické procesy ( i když nepravomocné odsouzení paní Vitáskové předsedkyně energetického regulačního úřadu je vlastně taky politický proces), takže by se jich pár našlo, zato naše vláda a stát jako takový už dohnal svými nekompetentními rozhodnutímí pár set lidí k sebevraždě. Ať už z ekonomických či jiných důvodů. Takže kde je vlastně ten rozdíl? Snad jen v tom, že stát si neušpinil ruce.(aspoň si to myslí).

Za bolševika v obchodech nic moc nebylo ale nutno podotknout že jsme nikdy netrpěli hlady jak líčí dnešní učebnice dějepisu.(četla jsem na vlastní oči) S nadsázkou, vrcholem delikatesy byl Gothajský salám (narozdíl od součastnosti tenkrát obsahoval spoustu masa )Jižní ovoce jsme znali jen na Vánoce a ještě bylo na příděl (max kilo na osobu) takže ve frontě stála obvykle celá rodina včetně psa, kočky a kanárka. Ale na rozdíl od součastnosti jsme si toho vážili. Dodnes mám vůni mandarinky spojenu s Vánoci. Jako děti by nás nikdy nenapadlo používat pomeranče jako munici nebo je prostě odhodit do koše.

Na polích se pěstovalo obilí, brambory, kukuřice a nevím co ještě. nebyli jsme závislí na dodávkách ze zahraničí, naopak jsme to byli my kdo vyváželi spoustu plodin. Dnes nám na spoustě polí roste cosi skleněného nebo plastového co já vím, říkají tomu solární panely a v překladu to znamená jeden z největších podvodů součastnosti !

Na krávy, vepře, slepice, husy a podobně se děti za chvíli budou chodit koukat do Zoo. Proč bychom si pěstovali vlastní když nám dovezou takové dobré jedovaté maso ze zahraničí ! Proč nevyhodit tuny paprik, okurek, cibule jen proto, že se EU nehodí!

Co se týká průmyslu, to je úplně škoda mluvit! Kde jsou naše látky, co se vyvážely do celého světa. Kde jsou traktory, kterými kdysi orali v Africe, Asii, Evropě. Kde jsou naše Tatrovky, které vydržely všechno a byly spolehlivé. A co naše zbrojovky, sklárny vyhlášené v celém světě! Místo nich tu máme montovny čehokoli s vlastníky bůhvíkde a s platbou daní bůhví kam !!!!!

A ke všemu tomu svrabu a neštovicím, ještě máme vládu, která nás klidně zaprodá EU za pochybné předem předplacené dotace, Místo aby důsledně hájila zájmy naší vlasti, v předklonu poklonkuje Bruselu a nechá si diktovat všechno, počínaje pomazánkovým máslem konče kvotami na migranty!

knižní e-shop 660x100

Neziskovky které nám tady importují imigranty a osobují si právo rozhodovat o tom co je a co není správné! Ochránkyni lidských práv, která hájí všechny , jen né občany naší země!

Máme tady ministra financí, který vlastní stovky firem v zemi a čerpá nejvíce dotací a tvrdí, že fakt ale fakt není ve střetu zájmů! Ovšem na podnikatele a živnostníky musí být velký bič ! EET na ně !

Takže včera a dnes jsme už probrali a zítra?

Pokud se lidé v této zemi nevzpamatují, nedají při nadcházejících krajských a parlamentních volbách najevo, že takhle už ne, vidím naši budoucnost dost černě!

Těch pár set lidí ať už z Bloku proti islamizaci nebo z Úsvitu národní kolalice nebo i z jiných uskupení, kde vládne zdravý rozum, to nevytrhne.

Je to na vás a zase jen na vás, na voličích, kam se naše země bude ubírat v budoucnu !


Zdroj: Necenzurujeme.cz