Frail, stumbling and almost fainting. The future president of the USA?

Velký Google mi to přeložil jako „Křehký kámen a téměř mdloby“ a není to o nikom jiném než o demokratické kandidátce na prezidenta USA Hillary Clinton.

Hillary Devil Pussy Clinton

Hillary Devil Pussy Clinton

Nevím jestli je v USA druhý takový post, druhé takové místo v administrativě, jako je prezident, kdy si národ žádá jak od kandidáta, tak samozřejmě i od prezidenta, podrobnou zprávu o jeho zdravotním stavu.

Tady žádné lékařské tajemství neplatí. Každý, kdo kandiduje či je ve funkci prezidenta, musí dát zprávu o svém zdravotním stavu veřejnosti. Důležité to například bylo u prezidentů, kteří měli „již nalítáno“. Třeba Ronaldu Reaganovi bylo při zvolení 69 let ve funkci končil ve věku 77 let.

To už je dost a navíc byl při atentátu v březnu 1981 postřelen do hrudi a čirou shodou okolností byl právě před dvěma dny propuštěn z psychiatrické léčby atentátník John Hinckley. Bylo to důvodů nepříčetnosti. Střílel kvůli herečce Jodie Foster a proto nebyl souzen a nebyl potrestán.

Samozřejmě, i po tom atentátu musela být vypracována zpráva o zdravotním stavu prezidenta, protože při všech ohledech k jednotlivci, má prezident USA v rukou příliš velkou moc a na jeho bedrech leží tíha rychlého rozhodování v krizových situacích.

Hillary Clinton byla v pátek u lékaře, který ji diagnostikoval zápal plic. Podle toho, jak kašlala na svých veřejných vystoupeních by to mnohý lékař asi diagnostikoval i na dálku. A přesto tuto diagnózu neoznámila hned a šla na ceremonii k 9/11, jak to píší Amričané.

BBC a CNN dnes do omrzení opakují záběr, ve kterém Hillary není schopna nastoupit sama do přistavené limuzíny a nejméně dva příslušníci Secret Service ji musí do vozu pomáhat a v posledním okamžiku se jí nohy tak podlomí, že bez opory by prostě upadla.

Tak jak to je v nadpisu, tak to říkali komentátoři k tomu spotu.

knižní e-shop 660x100

Frail definition, having delicate health; not robust; weak: My grandfather is rather frail now (slabé zdraví)
Stumbling definition, to strike the foot against something, as in walking or running, so as to stagger or fall (zakopnout až upadnout)
Fainting happens when you lose consciousness for a short amount of time because your brain isn’t getting enough oxygen. Krátkodobá ztráta vědomí z nedostatku kyslíku
Nechci být špatným prorokem, ale prezidentské volby v USA jsou za necelé dva měsíce a léčba zápalu plic nějaký ten týden trvá. A pak, myslím si, stejně není pacient v nejlepší formě a kampaň na prezidenta je nekonečným maratónem.

Jestli jsem se nepřeslechl ́, tak Donald Trump navštíví v příštích dvou dnech čtyři americké státy, zatímco Hillary se bude léčit. Ale to není obyčejné nachlazení, které se léčí metodou dvou klobouků.

Takže, další spekulace nechám na volebním štábu Demokratické strany. Myslím, že budou mít na výběr mezi dvěma špatnými řešeními, a jsem zvědav, které si zvolí.


Zdroj.