Saúdská nedotknutelnost; Ochrana brutálních vrahů

K posledním tahanicím ohledně Konvičkovy demonstrace před Saaudskoarabskou ambasádou. Ve smyslu „Nesouhlasím s tím, co říkáte, ale budu hájit vaše právo to říkat.“

Najdi jeden rozdíl...

Najdi jeden rozdíl…Konvičkovy veřejné akce jsou nevkusné. Kritiku islámu dělá blbě, namísto racionálního přístupu volí apel na emoce. Činí tak zcela vědomě, protože, rozumový přístup není sexy a neumožňuje takové teatrálnosti, které pan docent se svojí iniciativou předvádí.
kup-zde

Jakkoliv mám ke Konvičkovým aktivitám výhrady a nesouhlasím s nimi, nemění to nic na jeho právu to dělat. Je to svobodné vyjádření postoje v dané věci. Proč mu to tedy mařit?

A krom toho, Saúdská Arábie je autoritářský režim, ve kterém jsou ženy občany druhé kategorie, není v něm svoboda náboženského vyznání, praktikuje trest smrti za kdeco. Svoji hnusnou fundamentalistickou verzi islámu s pomocí petrodolarů vyváží do západního světa a tím zde vytváří podhoubí pro radikalizaci muslimů, kteří pak páchají teroristické útoky. Je opravdu ze strany naší politické reprezentace moudré se bratříčkovat s režimem, který je dokonalou antitezí demokracie a sekulárního státu?

Je naprosto odporné vidět západní politiky a diplomaty včetně těch našich, jak Saúdům sekají patky, jak jim servilně nadbíhají. V případě téhle akce taky: Ó, né, zažeňte Konvičku, aby se Saúdové na nás náhodou neurazili.

e-shop-ceska-expedice

Naše politická elita má jinak plno keců o demokracii a svobodě, ale je vidět, jak snadno a rychle se z těchto ideálů stávají prázdné fráze, ze zákonů a dokumentů jen cáry papíru, pokud se má jednat s partou hrdlořezů a násilníků, jejichž zadnice se nachází na obřích zásobách ropy. Najednou jdou ideje demokracie stranou, jejich náboženství je nedotknutelné, jejich okázalé pošlapávání lidských práv nikomu nevadí, dokonce na půdě OSN o nich mohou ostatním kázat, buzerovat ostatní státy a národy, a přitom podrobovat své vlastní lidi zlotřilé a hnusné každodennosti wahábistického islámu prolnutého se státní mocí. A těmhle budou naši politikové podlejzat. Před nima budou omluvně zahánět Konvičku, jakože „Jé promiňte, to se moc omlouváme, to jsme nechtěli.“ Je to hnus a je to hanba, na kterou je třeba upozorňovat.

Jen mě mrzí, že toto upozorňování musí provádět zrovna Konvička, který to dělá takhle blbě a nevkusně. Proč tady nemůže probíhat kritika islámu rozumě, bez emocí a tyjátrů?! Ale v podstatě je to v souladu s tím, jak se dělá v Česku cokoliv od politiky až po filmovou tvorbu. Vždycky je to blbé, nevkusné a ušmudlané.


Zdroj.