Velkovýroba velikánů v Čechách

Není na světě velikán ten, aby se zavděčil lidem všem. Tak, například, velký odpůrce otrokářství George Washington, the first President of the United States, held people in slavery for virtually all of his life.

Jiří Hermánek

Jiří Hermánek


When Washington was eleven years old, he inherited ten slaves; [3] by the time of his death, 318 slaves lived at Mount Vernon, including 123 owned by Washington, 40 leased from a neighbor, and an additional 153 “ dower slaves.“ – Zdroj.

A pokud ještě chvíli zůstaneme „za velkou louží“, tak můžeme, takříkajíc „z voleje“ zahrát minimálně u JFK a Billa Clintona na sexuální strunu. JFK byl opravdový maniak a ameriká Tajná služba měla jako základní úkol chránit ho před nákazou STD. A taky proto ho v Dallasu neuhlídala.
kup-zde

A o našich velikánech se toho také dá vyšťourat poměrně hodně. Tak třeba TGM měl ještě v 80 letech prý milenku. Dnes, kdy potence i plodnost mužů neustále klesají, by to asi bylo spíš plus. Hlavně, že to dokázal čistě přírodními prostředky bez nějaké „uzelné“ či sildenafilní chemie.

Ale tehdy za to byl spíše odsuzován, i když byl vdovec.To jinému našemu velikánu nevadilo, že je vdovcem jen „za pár“, ale ještě ne. Ovšem, samozřejmě srdci, i orgánům položeným pod pasem, se jen tak neporučí a ostatně, okolo tohoto našeho velikána byl stejně nařízen „radiový klid“.

A metodou postupných aproximací jsem se dopracoval k jádru pudla („des PudelsKern„“ – Gethe, Faust), kterým je současný Boj o Peroutku. Nejsem velkým znalcem, ale myslím, že po celou tu dobu od „pádu totailty“ nikdy nebyl Ferdinand Peroutka tak intenzivně zmiňován, jako v poslením asi roce a půl.

loading...

A vysvětlení je celkem jednoduché. Prezident Zeman se dotkl nedoknutelného a to se neodpouští. A navíc to je perfektní záminka ho veřejně grilovat a dokonce soudit. Sice občanskoprávně, ale, co kdyby se na to dala naroubovat velezrada?

Ostatně, prezidentu Klausovi se tak stalo a i když to byla zcela extraorbitální pitomost, její zosnovatelé z toho měli svých pět minut slávy. Velikánů se prostě dotýkat neze a o tom, kdo je velikánem, rozhoduje vždy nějaká věrchuška.

Tak třeba v případě Jiřího Rumla to byla věrchuška havlovská, ale jsou i jiné. Tehdy, při tom vyznamenávání ta slova samozřejmě nepadla, ale nějaké dítko drzé by mohlo zvolat „velikán Ruml je nahý. Štval Miladu Horákovou na šibenici“.

A co pak s tím. Autora takového výroku je možné označit za nesvéprávného, komunistu, agenta Kominterny, spřežence StB a nebo by také bylo možné říci: „Jiří Ruml pořádal takovou štvanici na Miladu Horákovou s úmyslem, že když Klement Gottwald uvidí, jak je to blbé, tak jí dá milost“.

e-shop-ceska-expedice

A stejně tak lze, samozřejmě, postupovat i v případě Ferdinanda Peroutky. Jakýkoli jeho text, který by podporoval tezi, že v jednom životním období byl antisemitou, podporujícím Adolfa Hitlera a nacismus lze říci, že:

  • Text je vytržen ze souvislostí
  • Text je třeba posuzovat podle současných kritérií, protože, když to autor tehdy psal, nemohl tušit, jaké neštěstí z toho vzejde.

A jako zlatý hřeb večera zde máme Peroutkovo oboustranně přijatelné dílo Dynamický život (pozor, déle se natahuje) o které lze bez rozpaků říci, že vlk se nažral a koza zůstala celá.

Přelouskal jsem ten článek celý a především si myslím, že německá okupační správa, policie a Gestapo nebyli žádní retardovaní hlupáci, kteří by s Pertoukovým zatčením čekali 4 měsíce. Prostě, Peroutka tím článem šikovně manipuloval, aby vzbudil dojem, že byl příčinou jeho doživotní internace.

loading...

Podle mě to tak nebylo, jeho internace se časově shodovala s internací dalších českých intelektuálů a byla cílená k začátku války 1.9.1939 a po válce měl obavy, že mu ten „Dynamický život“ otlučou o hlavu a proto také tvrdil, že byl zavřený již od počátku okupace až do osvobození koncentračního tábora.

Prostě a jednoduše, naše kavárna potřebuje ještě pár velikánů a model, ke kterým má plebs vzhlížet a atrana protivná je nemá co kritizovat. Funguje to tak 100% u Havla, ale u Peroutky to ještě není řádně dopracované. Musíte se více snažit.

Zdroj.

Čtěte dále:

Nestyďme se, že jsme Češi O demokracii se říkává, že je to nejlepší ze všech špatných způsobů vlády. Myslí se tím ovšem demokracie parlamentní, zastupitelská, nikoli demokracie...
Nastal čas přijít s vlastním coming outem Ne, nebojte, není to nic o homosexualismu. Je to o panických záchvatech. Trpím panickou atakou. Asi tak rok a půl. Poprvé jsem tento panický záchvat d...
Konvičku zavřít až zčerná. Takové šíření dobra zle... Zuří bitva o Konvičku. To je ten znalec brouků a motýlů co rozčiluje ty jedině správně uvažující kluky a holky ze ziskových, pardon z neziskových, org...
Homofil, pedofil, nekrofil se hlásí o svá sexuální... Pedofilové chtějí stejná práva jako homosexuálové. Nizozemský soud jim dal za pravdu. Ráda bych věděla jestli onen soudce nepatřil také k nějaké nádhe...
Pirátská lůza Před pár dny jsem tady psal o Pirátech. Mj. jsem zmiňoval, že mají personální problémy stejně jako SPD. V nějaké diskuzi mi jejich oddaný fanda tvrdil...
Zakažte Černého Petra. Je rasistický Mezinárodní měnový fond se nechal před pár dny slyšet, že prý „oslabování čínské ekonomiky a nynější propad čínských akciových trhů nevěstí žádnou kri...
Kvůli Chartě mě honila Volha A bohužel uspěla. Protože ujet ji ve skvělém východoněmeckém voze Wartburg 353 bylo i pro tak excelentního řidiče nemožné. A navíc, to šaltování pod v...
Výročí 21. srpna předmětem politického boje Od okupace ČSSR vojsky Varšavské smlouvy uplyne letos v srpnu 50 let, což bývalo považováno za dvě generace (dnes při pozdním zakládání rodin to bude ...
Otec se za syna stydět nemusí Všiml jsem si právě, že Václav Klaus použil ve svém fejs komentu smajlíka, ale neoddělil jej od předchozího slova. Tudíž tam je místo 🙂 jen dvojtečk...
Brexit: Kdo jde stále na Západ, dojde na Východ To je velmi známé a platné pravidlo. Ovšem, před 40 roky jsem o jeho platnosti a výhodách EHS věděl velmi málo. Ale náhoda tomu chtěla, že jsme spolu ...
loading...