Je Jandourek ze Svobodného fóra jen takový piňdourek? Svobodné fórum je relevantní maximálně jako humoristický pokus

Nejkouzelnější na něm asi je, že jím vystavovaný humor prezentuje jako smrtelné hrozby pro demokracii a blábolí přitom zcela lživě, až se jeho texťákům od klávesnice práší. Předevčírem si vzal do parády mě osobně „komentátor“ pan Jandourek a neušetřil při tom ani jakékoli názorově jiné, tedy v jeho podání „proruské weby.

Jan Jandourek | reprofoto: ceskatelevize.cz

Jan Jandourek | reprofoto: ceskatelevize.cz


Kdo dává prostor k výměně názorů je dnes „proruský“

Pravda je, že mé texty vycházejí v posledních pár letech na nejrůznějších portálech. Třeba v Bezpolitickékorektnosti, Euportálu či Parlamentních listech. Prostor k vyjádření zde dostávají i velmi respektovaní autoři s rozdílnými pohledy na nejrůznější témata. Proto jsou „proruské“? Rozhovory  uveřejňované pravidelně s vládními činiteli, politiky napříč spektrem a publikování názorů třeba europoslance Jaromíra Štětiny nebo umělecké frontovnice Pavlíny Filipovské činí z Parlamentních listů „proruský“ web? A snídal pan Jandourek, než vypotil takovou tupost? Nebo upadl…?
kup-zde

Ale buďme konkrétní. Slovutný „komentátor“ uveřejnil článek s názvem „Spasibo, Rassija (azbukou)…, píše ruská hlásná touba….“, načež „komentuje“ můj zcela jiný článek, než ten, který si vybral do titulku. Totiž „Už jen krůček od války. Sny zadluženého bandity se začínají plnit?“, co skutečně vyšel v Parlamentních listech a Bezpolitickékorektnosti předevčírem, 4.10.

Tato faulózní dezinterpretace mne patrně měla přeřadit z proruského autora na toho čistě ruského.

Položit otázku? To už je vyložený putinismus…

Ve zmíněném článku jsem uvedl souhrn „hodnotových“ podivností, kdy v Pobaltí jsou zcela v rozporu s lidskými právy perzekvováni rusky hovořící občané, jimž jsou upírána práva volit či být volen, dotkl jsem se známého faktu, že ukrajinská vláda rusofonní obyvatelstvo vraždí armádou a ptal jsem se, jak by v současné situaci Rusku prospělo, kdyby nechalo sestřelit indonéský civilní letoun nebo bombardovat humanitární konvoje v Sýrii. Odpovědi jsou natolik zřejmé, že jsem krom uvedených otázek sám žádnou neuvedl.

Nahá, zřejmá pravda vyplývající z mnou položených otázek však natolik nakrkla pana Jandourka, že se rozhodl odpovědět na ně osobně, když mne před tím zcela lživě obvinil, že to já si sám odpovídám… Jandourkovy hlubokomyslnosti vskutku stojí za přečtení.

e-shop-ceska-expedice

„Správné“ odpovědi jsou tyto:

V kostce: Bezprávným, rusky hovořícím občanům Pobaltí píšící humanista a demokrat radí, ať tedy odejdou do Putinova ráje a pomohou tak demografickému vývoji v Rusku. Ani zmínky o tom, že banditské zacházení pobaltských pidivlád se svým obyvatelstvem ruského původu je v rozporu se vším, co jinak EU, USA, Svobodné fórum a nejrůznější jandourci dopřávají i nejkrvežíznivějšímu islámskému teroristovi! Co na tom, že po stovky let usedlí Rusové prostě nechtějí svůj domov opustit? Jsou to Rusové, nežádoucí, tak jakápak práva….? Připomíná to snad jakýsi měkký úvod, nabádající k etnické čistce? Ne, je to naprosto tvrdý apel na výše zmíněné.

Z vraždění Rusů na Ukrajině dle pana Jandourka Rusko prý profituje tím, že vzniká chaos a ten přece Rusku vyhovuje. Jinými slovy vlastně eurovizionář tvrdí, že vyvražďování Rusů řídí sám Putin osobně, neboť vzniká ten chaos, atd., atd…

Co se týče sestřelení letu MH 117 připouští Jandourek to, že Rusko z něj nijaký užitek nemá a prý nikdo netvrdí, že tento teroristický čin spáchalo naschvál. (Ale tvrdí…!) Pouze prý vyzbrojilo povstalce Doněcka a Luhanska. Skutečnost, že spráskaná fašistická armáda Kyjeva zoufale potřebovala (a potřebuje) zatáhnout do své genocidy i formálně EU a USA, své velké sponzory, panu Jandourkovi uniká. Účast jednoho z možných aktérů sporu na mezinárodním, rok trvajícím „vyšetřování“, předurčovala výsledek v ruský neprospěch, důkazů netřeba, poněvadž ty relevantní svědky, jako jsou letečtí dispečeři Ukrajina včas pozoruhodně eliminovala (kdepak jsou?) a primitivní padělky starých fotografií byly odhaleny a  zprofanovány.

A co třeba upálení Rusů v Oděse? Bylo to jakési protestní autodafé, jak se místy snaží komentovat ty vraždy Kyjev, nebo celý masakr řídil přímo Vladimír Putin? Co kdyby se  i k tomu vyjádřilo Svobodné fórum?

Pan Jandourek také připouští, že ani z tzv. bombardování konvoje s humanitární pomocí v Aleppu Rusko žádný přímý prospěch nemá, ale je to prý důkaz o tom, jak na „lidi dole kašle“. Nu, to je tak bezduché, že při konfrontaci s miliónovými oběťmi amerického počínání na Blízkém východě nemá smysl žádný komentář a to nejen proto, že teroristický čin Rusové nespáchali, ale naopak dodali důkaz o tom, že konvoj byl rozmetán minometnou palbou neznámých ozbrojenců pohybujících se  v jeho blízkosti. Kdo to asi byl…?

Loupež vlastně znamená „dělení se“

Lupičské touhy Američanů po ruském nerostném bohatství prezentovala v České televizi Madelaine Albrightová výrokem, že je „nespravedlivé, aby měl jeden stát tolik nerostného bohatství. Rusové by se tedy měli o sibiřské zdroje podělit…“. Na to Jandourek reaguje tím, že by si spíše Rusko mělo dát pozor na Čínu. Prosté. Amíci už veřejně deklarují, že chtějí spustit třeba vojnu jen proto, aby se k ruským pokladům dostali a pan Jandourek to mírnyx týrnyx hodí na Číňany.

Jedna z posledních manipulací pana Jandourka pak spočívá v tom, že 25.11.2015 „Otava píše na webu news.2ru…., Spasibo Rassija….atd., atd..“ Má to evokovat situaci, že jsem snad uvedený článek (který jsem skutečně napsal a pranic se za něj nehanbím) tvořil přímo pro zmíněný ruský web. Článek však vyšel 20.11.2015 mimo jiné i na Parlamentních listech . Jelikož 20.11. předchází 25.11., je jasné, že ruské weby si článek přeložily právě z PL. Jsem na to pyšný pane Jandourku.

Mimochodem – nevadí Vám, že se Vám lidi smějí…?


Pro veleduševního giganta velikosti penisu Matěje Hollana (údajně 2,5 cm při ztopoření) Mr. Jandoukra – Titulek tohoto článku je redakční práce a není tedy autorský – Chápete to i Vy, Piďoure? (pozn. ed.)