Donald jen žvanil, ale Hillary by šla před válečný soud…

Samozřejmě, kdyby byla vojákem, ale velmi podobný osud ji za války mohl potkat prakticky v kterémkoli státu na světě, který by byl v konfliktu nebo v krizové situaci.

Jiří Hermánek

Jiří Hermánek


e-shop-ceska-expedice


Nakonec, třeba, i prosté hlášení o sklizni obilovin, nabývá za určitých podmínek strategického významu. Nebo třeba zásoby podzemních vod a podobně. Prakticky nikdy nedokáže amatérsky posoudit, co je a co není významné.

Já jsem v letech 1974-1975 sloužil u pozemního, rozvědného, útvaru. Jinými slovy, byli jsme špionážním (jakým jiným?) útvarem. Bohužel jsem neprošel přes Vojenskou kontrarozvědku a pohodlný život překladatele „na kopci“ v Trnovanech mě minul.

Tam byla, samozřejmě, pravidla konspirace ještě přísnější, mně ale postačil můj malý průser, kdy jsem na štábu vzal cyklostylovou blánu, dal i do stroje a vzápětí zkazil. Řekl jsem si, nic tajného na ní není a zahodil jsem ji do koše.

Leč ouha, nějaký „pilný blbec“, záklaďák, tu blánu s nulovou informační hodnotou v koši našel a již jsem byl „na koberci“. Následky to to pro mě nemělo žádné, pouze mě můj velitel takzvaně profoukl nebo též „pojebal“.

To ovšem nebylo vůbec nic proti skandálu, který se u VÚ 3524 v Litoměřicích odehrál jeden nebo dva roky předtím.

Odposlouchávali jsme fónii (hovor), morseovku (nejspolehlivější způsob spojení) a také dálnopis, na kterém nás vojenská rozvědka americké armády shromažďovala nachytala.

The Military Intelligence Corps(sometimes referred to as MI) is the intelligence branch of theUnited States Army.

The primary mission of military intelligence in the United States Army is to provide timely, relevant, accurate, and synchronized intelligence and electronic warfare support to tactical, operational and strategic-level commanders.

https://en.wikipedia.org/wiki/Military_Intelligence_Corps_(United_States_Army)

Tak, tito milí a dnes již skutečně havlovsko-bustovně milí chasníci postupně v Litoměřicích a možná i širším okolí města sbírali v zásadě, podle názoru laika, neškodné informace o jménech a příjmeních všech důstojníků a jejich funkcích.

A výsledek toho všeho byl, že na Štědrý den náš dálnopisný odposlech zachytil zprávu, ve které byl obrázek vánočního stromečku vytvořený ze jmen funkcionářů útvaru.

Místo špičky stromečku velitel útvaru. Pod ním na stromku viseli jako ozdoby zástupce pro věci politické a zástupce pro věci technické a tak dále, až po velitele čet.

Mnohé věci u komunistického vojenského útvaru představovaly mimořádnou událost, ale toto přesáhlo všechny meze. To bylo naprosté zničení kádrové struktury útvaru a američtí rozvědčíci, když to pozorovali, se mohli potrhat smíchy.

A je jasné, že se to sice nebylo hned, Internet byl tehdy velmi pomalý, pouhý jeden Bd (Baud) a tak, než ta zpráva do Západního Německa doskákala, bylo lepší poslat ji o poštovním holubu. Prostě, bylo to to nejzávažnější porušení vojenského tajemství.

A co Donald Trump? Vedl nezávazné, ale z dnešního hlediska závadné řeči. Jakože tu dotyčnou chytí za „pussy“, čímž vůastně dopředu a nechtěně legalizoval překlad prezidenta Zemana, který jméno skupiny Pussy Riot přeložil naprosto přesně.

Trump: Full Leaked Tape Recording of Conversation with Donald Trump & Billy Bush – Audio Video Leak – má to anglické titulky.

https://youtu.be/C-Rr7CO59HY

Takže, já si myslím, že ty Donaldovy kecy v autobusu, navíc asi 11 let staré, jsou naprosto vyvařený šálek čaje a málokterý rozumný člověk je vezme vážně.

Ovšem jasné a nezpochybnitelné ohrožení národní bezpečnosti, které předvedla Hillary Clinton jako ministryně zahraničí, to je zcela jiná kategorie.

A navíc, když Donald vylezl, kde kritická nahrávka vznikla z autobusu, choval se jako gentleman a ne jako ten vymyšlený sexuální agresor při hovoru s Billem Bushem


Zdroj.