Nepoblitý prezident Zeman a americké lentilky

Všelidové hlasování, které do prezidentského stolce vyneslo Miloše Zemana, nesmírně rozlítilo tábor jeho odpůrců tak, že dva z nejzatvrzelejších K. Schwarzenberg a M. Kalousek svým hloupým posměchem zneuctili inauguraci prezidenta

Jiří Hermánek

Jiří Hermánek


Je to prostě taková „malá česká tradice“, kdy se my Češi shazujeme navzájem. Začalo to myslím arbitráží o TV Nova, kdy, tehdy ještě Havlovi spřeženci, dodávali soudu argumenty proti naší republice, což nás v závěru stálo deset miliard.
kup-zde

Pokračovalo to pak známým, uměle vyrobeným „incidentem“, při kterém měl prezident Klaus „ukrást“ v Chile protokolární pero. Skutečný, ale nemyslitelný incident by vypadal tak, že by prezident byl při krádeži přistižen a posléze vykázán ze země.

Něco, trochu podobného, ale v úplně jiné rovině se stalo, v Kanadě, kdy francouzský prezident Charles de Gaulle pronesl větu ve prospěch samostatnosti provincie Québec:

ViveleQuébec librewas a controversial phrase in a speech delivered by President Charles de Gaulle of France on July 24, 1967- Zdroj.

Celý ten Klausův „incident“, který, opakuji již podruhé žádným skutečným incidentem nebyl. Ale byl pomlouvačným a udavačským činem pracovníků České televize, kteří ve velké většině byli a stále jsou fanoušky bývalého, nyní již zesnulého prezidenta.

A ze stejného, česky řečeno pravdoláskařského tábora pochází 99% pomluv na adresu současného prezidenta. Nedivím se tomu. Pokud by byl znovu zvolen, a to opravdu hrozí, neměl by tábor „Pravdy a lásky“ celých 20 let svého reprezentanta na Hradě.

Otázkou ale je, zda ten tábor je také početný nebo jen hlučný. Pražsky hlučný. Ale Praha není Morava, Morava Prahu vždy hladce přehlasuje a zase nezvolí toho „milovaného“ zástupce tábora politicky korektního, genderově spravedlivého a lidskoprávně žvanícího kandidáta.

Proto je třeba na prezidenta Zemana, který není z této pravdoláskové líhně, útočit a střílet ze všech dostupných hlavní. Například, při pohřbu prezidenta Kováče došlo ke zpoždění naší delegace, což ale jen velmi stěží mohl zavinit prezident Zeman.

Také s pohřbem Šimona Perese zde vznikl nepochopitelný kravál. Tak například Spojené království Velké Británie a Severního Irska nevyslalo svoji ministerskou předsedkyni Theresu May, ale pouze ministra zahraničí a „následníka trůnu“.

Takže, celý ten kravál byl umělý, uměle vymyšlený a to pouze proto, aby Miloši Zemanovi mohl být připočten další černý puntík. A jedním z těch „nejvýznamnějších“ puntíků je stále opakované rčení: „Miloš Zeman se na klenotech málem poblil“.

Dovolte proto malou instruktáž. Pozvracet se neboli poblít, je záležitost zhusta, ale ne vždy, alkoholická.Nelze se poblít „málem“.Buď se dotyčný poblije nebo ne. A dovolte mi proto krátkou historku ze svého mládí (tehdy 22 let).

Seděli jsme s kamarádem U Glaubiců a pili smíchovskou dvanáctku. Později se k nám přidala moje dívka a šli jsme do vinárny U Patrona, kde jsme pokračovali červeným vínem a možná také něco snědli. A výsledek. „Ohodil“ jsem hned první auto u vchodu do vinárny.

e-shop-ceska-expedice

Tady prostě opravdu žádné „málem“ neexistuje. Když je „roura“ zralá, cestu ven si vždy najde, Žádné zadržování už vůbec není nic platné. A takových historek z mládí mám více. Třeba u své (už jiné) dívky.

A ty „americké lentilky“ Skittles_Velmi se podobají těm našim. Vždyť, co by taky měl kdo na bonbónech vymýšlet. A Donald Trump řekl nedávno o syrských uprchlících, že pokud vám někdo nabídne hrst Skittles a řekne, že pár jich je otrávených, budete je jíst?

A téhož názoru je prezident Zeman a žádné uprchlíky do země nechce, protože to, bohužel, jednak jsou pouzí ekonomičtí uprchlíci, kteří hospodářství nic nepřinesou.

A za druhé, stejně jako ty lentilky mohou být otrávené jak jsme minulý týden zase viděli v Německu.


Zdroj.