P. C. Roberts: Opravdovou humanitární krizí není Aleppo

Proč nám dennodenně buší do očí i uší výraz „humanitární krize“ jen ve spojení s Aleppem a nikoliv s jakýmikoli jinými místy v Sýrii, kde ďábel, ovládající Washington, pustil z řetězu žoldáky Islámského státu (IS), masakrující syrský lid?

Paul Craig Roberts

Paul Craig Roberts


Proč jediné slovo nepadne o humanitární krizi v Jemenu, kde Washingtonem vedení saudští Arabové zabíjejí jemenské ženy a děti?

Proč neslyšíme nic o humanitární krizi v Libyi, kterou Washington rozbombardoval do sutě a zanechal ji v chaosu?

Proč neslyšíme o humanitární krizi v Iráku, která trvá už 13 let? A též nic o humanitární krizi v Afghánistánu, trvající už dokonce 15 let?

A proč tedy slyšíme jen o humanitární krizi v Aleppu? Odpověď je nasnadě: Krize v Aleppu je krizí, charakterizovanou porážkou, kterou zde syrská armáda a ruské letectvo hrozí Washingtonem podporovaným žoldákům IS. A Obamův režim a západní presstitutky se svým křikem o Aleppu snaží džihádisty před touto porážkou zachránit tím, že ji balí do ambaláže „humanitární krize.“

e-shop-ceska-expedice

To pokrytectví je pro Washington už tak zaběhnuté, že už je za pokrytectví nikdo ani moc nepovažuje. Jsme uprostřed prezidentské kampaně a nikdo se během ní ještě nezeptal, proč jsou USA tak skálopevně rozhodnuty svrhnout demokraticky zvolenou syrskou vládu, kterou syrský lid podporuje? Nikdo se nezeptal, z jakého důvodu je blázen v Bílém domě zmocněn svrhnout syrského prezidenta tím, že ozbrojuje džihádisty a poté je co by „umírněné rebely“ vysílá na syrské území, aby zde Syřany vraždili?

Ne, nikdo tyhle otázky neklade. A víte proč? Protože by na ně nikdo neodpověděl. A kdo by kladl otázky, na které se neodpovídá?