Zlý americký policista zastřelil pomatenou nebohou stařenku

Policie v New Yorku čelí kritice veřejnosti i starosty města Billa de Blasia, kvůli „kontroverznímu“ zásahu, při kterém jeden z policistů zastřelil „očividně“ psychicky rozrušenou, 66letou černošku. Podle starosty se stala strašná chyba. Nadřízení střílejícího policistu postavili mimo službu a uvedli, že porušil standardní pokyny.

negroriot

negroriot


Věnovala by se media věci stejně, pokud by zastřelenou byla pomatená běloška??? Policie k 66leté Deborah Dannerové přijela poté, co obdržela telefonát o rozrušeném člověku. Žena držela nůžky, kterými se kolem sebe oháněla. Výzvu, aby je odložila, neuposlechla, naopak uchopila baseballovou pálku, se kterou udeřila směrem k policistovi. Ten dvakrát vystřelil a zasáhl ji do trupu. Žena zraněním podlehla.
kup-zde

Poněkud se zapomíná na postavení policisty. Pokud policista kohokoli vyzve k tomu, aby se zastavil, legitimoval, zanechal toho, co koná, je ten co je vyzván povinen uposlechnout, Pokud by tomu tak nebylo, pak by ztratila policie jakýkoli smysl. Logicky, druhá strana musí mít právo na obranu třeba v tom, že byla šikanována, neoprávněně omezena, legitimována a podobně. Policista ale není psychiatr a v situacích, jako byla tato, nemá jak a ani čas zkoumat, na kolik je daná osoba při smyslech. Pokud kdokoli jakkoli na policistu při výkonu jeho funkce zaútočí, musí počítat s reakcí policisty, kterou je i použití služební zbraně. Pokud je dotyčný člověk „vyšinutý“, je nepřijatelné, aby to automaticky znamenalo vinu policisty.

Jestliže chtějí svět a media v této honbě na policisty pokračovat, pak je doženou do situace, kdy člověku bude někdo mířit zbraní na hlavu, postižený bude volat o pomoc a přihlížející policista nebude konat a na volání odpoví – já musím počkat, až pachatel vystřelí. Tam tahle kampaň žene ty, jež nás mají chránit. Stačí se podívat na dostupná videa na internetu. na to, jak demonstranti – a je jedno zda ti na Majdanu, ti co protestují v USA, či ti, co jako migranti chtějí v Evropě tisíce EURo a naše byty, házejí po policistech kameny, najíždějí do nich těžkou technikou, házejí po nich kameny, či zápalné lahve. Stačí se podívat na „pokojné“ protesty demomnstrantů v Itálii, Francii, Německu, Švédsku, kteří „pokojně“ vypalují a drancují obchody, zapalují auta včetně těch policejních, mlátí původní obyvatelstvo, napadají bezbranné ženy.

Podívejte se na ty záběry a podívejte se, jak koná policie, která by nás měla chránit. Ta policie ustupuje. Nemá odvahu se postavit třeba použitím bariér, obušků, či střelby gumovými projektily. Ta policie namísto toho, aby nás chránila, ustupuje. Ptáte se proč? Protože ji tato společnost a media k tomuto přístupu dohnala. Protože téměř každý policista, který je napaden, každý policista, jež chrání a použuije zbraň a zasáhne, je sdklandalizován, souzen a odsouzen. Je jedno, pokud se černoch pohybuje neoprávněně na soukromém koupališti. Pokud jej americký policista poprávu vyvede ze soukromého pozemku (jako by vyvedl i bělocha), je automaticky obviněn z rasismu.

e-shop-ceska-expedice

Jíž v roce 1992 jsem zažil a viděl z okna svého bytu v Kadani, jak tlupa Cikánů na autobusovém nádraží převracela a zapalovala popelnice a rozbíjela dřevěný stánek s občerstvením. Přijela hlídka policie ve služebním vozidle s rozsvícenými majáky. Pachatelé se na auto vrhli, začali do něj řezat klacky a házet na něj kameny za řevu „vy hnusní rasisti“. Policisté, v obavě o svůj život a v obavě, aby pak nebyli obviněni z rasismu, zůstali nečinně sedět v autě. Nikdo nebyl obviněn. Dnes, po 24 letech od této události se většina obyvatel v Kadani (a nejen tam) bojí po setmění vstoupit do některých lokalit města. Bojí se podívat Cikánovi do očí, když ho míjí na ulici a raději přejde na druhý chodník.

V této společnosti je mnohem více strachu, než nenávisti k tzv. nepřizpůsobivým. V každé profesi se najdou méně kvalitní. Já si ale po osobních zkušenostech dovolím tvrdit, že zejména Policie ČR prošla za 26 let od puče, neprávem označovaného jako „Sametová revoluce“ obrovskou a ojedinělou pozitivní změnou. Myslím tím zejména řadové policisty, kteří mají pomáhat a chránit a podle mého jich tak drtivá většina za mrzký peníz činí. Připadá mi zrůdné, aby jakýkoli policista kdekoli na světě byl řazen na úroveň řadového občana, nebo až pachatele a žil ve strachu, že bude za to, že pomůže a ochrání, bude potrestán. Z těch tendenčních článků, jak policista v USA zastřelil neozbrojeného černocha (běloši se ignorují?), či jak zastřelil „pomatenou“ stařenku, je mi na zvracení.

Pokud tento šílený trend bude pokračovat, pak nás logicky policisté nebudou mít jak chránit, ale budou jen přihlížet. A to snad nechceme. Protože pokud tento trend bude pokračovat, budeme nuceni střílet sami. A to bude počátek konce.


Zdroj.