Obhajuješ vepřové a pití alkoholu? A jsi ministryní pro migraci? Tak v Norsku přivandrovalá svoloč mu-slimáků řve jako dobytek

Tedy zatím v Norsku, kde výroky ministryně pro integraci a imigraci o právu jíst vepřové a pití alkoholu, vzbudily pozornost tamější islámské obce.

Sylvi Listhaug | foto: Regjeringen.no

Sylvi Listhaug | foto: Regjeringen.no


Po té, co Britové zjistili, jaký div, že většina nezletilých jsou dospělí muži, tak přichází další perlička, tentokráte z Norska. Nejde o nic menšího, než že ministryně pro imigraci a integraci Silvi Listhaugová napsala na sociální síť to, co považujeme za normálníMyslím, že se ti, kteří přicházejí do Norska, se musí přizpůsobit naší společnosti. V Norsku jíme vepřové, pijeme alkohol a odhalujeme svou tvář. Kdo zde chce žít, musí respektovat naše zákony a hodnoty“.

Tomu se přeci nedá nic vytknout. Respekt k zákonům hostitelské země by přeci měl být na prvním místě a dovolím si říci, že pokud člověk tyto zákony a zvyklosti respektuje, tak se ani nemusí integrovat. Protože integrace sama o sobě znamená začlenění se, přijetí určitých norem a standardů.
kup-zde

Jenomže to je můj pohled. Pohled těch, kterých se to týká, je jiný. Nejenom, že mají problém s našimi zvyklostmi, ale chtějí, abychom se my přizpůsobili jejich zvykům, hodnotám a tradicím. Jak oOmar Gílání Syed, který se ptá, zda tato ministryně je kompetentní vykonávat svojí funkci, když pronáší takováto slova …Doslova:„Když ministryně nevidí složitost celého problému a nemá dost znalostí na to, aby se vypořádala s těmito složitými otázkami, je načase, aby zvážila svou pozici.“

Největším problémem je pro něj to, že ministryně mluvila o vepřovém a alkoholu. Tedy o věcech, které jsou pro muslima „zakázané“.

Otázkou spíše je, odkdy host určuje hostiteli, o čem hostitel smí mluvit, co hostitel může a co nemůže dělat. Norsko a další severské země přijaly muslimy s respektem. Teď se ukazuje, že tento respekt ze strany hostitelských zemí je brán jako výzva pro muslimy prosazovat svoje nároky. Takhle se nechovají lidé kteří chtějí být součástí společnosti, která je přijala, ale lidé, kteří chtějí, aby se jim společnost přizpůsobila.

A aby toho nebylo málo, tak ve Francii vyšli do ulic příslušníci francouzské policie, kteří požadují jen jedno, aby francouzské právo platilo v takzvaných No-Go Zónách. Tedy těch, které oficiálně neexistují. Otázkou je proč proti něčemu, co neexistuje, protestují ti, kteří do těch „neexistujících oblastí“ každý den chodí.

Tedy, těch otázek je mnohem více, ale obávám se, že není politická vůle tyto otázky zodpovědět.

Kdysi si svatý Augustin položil otázku „Co dělal Bůh, před stvořením světa?“ Tuto otázku zavrhl, když si sám odpověděl: „Připravoval peklo pro ty, kteří mají šťouravé otázky.“


Zdroj.