Ministerstvo Pravdy

Speciální útvar bojovníků proti lži, vaporizování alternativních názorů a masové nasazení. Český ministr vnitra troubí do boje, módní trend chlupatého ohanbí se vrací a Orwell se obrací v hrobě.

chovanec nebo Chovanec?

chovanec nebo Chovanec?Česká společnost je podle rozhorleného ministra Chovance v koncích, protože si nechala úplně vymýt mozek. Je zmatená, neví, co dělá, kde je pravda, jaký je smysl NATO a co je nejhorší: přestává věřit politikům. Ti vytušili, že musí rychle přejít do ofenzívy, než bude zle a lidem dojde trpělivost úplně.
kup-zde
Od Nového roku proto vznikne (na ministerstvu vnitra – kde jinde) odbor proti dezinformacím, který bude zabraňovat šíření nepravd a nepřátelské propagandy. A kromě toho tak nějak jaksi automaticky šířit Pravdu a Propagandu Přátelskou, neboli Spojeneckou. Jo a kromě toho bude prověřovat a kontrolovat „odolnost“ úředníků. Jestli náhodou nepáchají ideozločiny, jak by řekl Orwell. Vyzvěděné kompromitační informace pak bude (jak jinak) předávat policii, armádě a tajným službám.

Zní to krásně, že ano? Ideopolicie se dá do práce a nepřestane dříve, než se napíchne do posledního chytrého telefonu (jak jsem rád, že mám ještě hloupý) a do posledního počítače. Než nám bude všem jasno, že NATO je cosi jako Bůh, USA jsou fakt moc dobří kamarádi a Rusko nebo Čína naopak příčiny všeho zla. Než se naučíme, že je jenom jedna pravda, a žádná jiná. A o ní se nediskutuje! Než se naučíme, koho mít rádi, a koho nenávidět, co neposlouchat a koho naopak poslušně poslouchat. Než všechny alternativní názory dobrovolně vaporizujeme. Než budeme všichni milovat našeho Velkého bratra a bezmezně mu věřit. Než pochopíme, že válka je mír, svoboda je otroctví a nevědomost je síla. 1984? Ne, 2016! Protože – jak říkal Orwell – vrcholem kacířství je zdravý rozum.


Zdroj.