Diana Johnstone: Amerika potřebuje režimní změnu – ale Hillary ji chce v Rusku

Je to jasné. Hillary má velké ambice, které nevyslovuje sice nahlas, aby rozvážnější voličce nevyplašila, ale které jsou naprosto srozumitelné jak jejím nejbližším poradcům, tak jejím sponzorům: Chce dosáhnout změny režimu v Rusku.

Spojené státy: Říše zla a smrti

Spojené státy: Říše zla a smrti


Má v té snaze podporu ministerstva zahraničí, Pentagonu a též Kongres je prý ochoten do toho jít.

Metoda: Zopakovat hru Brzezinského, kterému se kdysi podařilo nalákat Moskvu do Afghánistánu, aby se tak i Rusové umolousali ve „ svém Vietnamu“. Jelikož jsou Rusové ve své většině mírumilovní lidé a ruské angažmá v Afghánistánu bylo proto v zemi velmi nepopulární, bylo to nakonec i ono jako jedna z příčin zániku SSSR. Poté přišel k moci opilý Boris Jelcin a pravá to prý hračka v rukou Billa Clintona.
kup-zde

Hillary by právě takový vývoj chtěla zopakovat – ale překážkou je Putin. Novou verzí staré strategie je využít zodpovědného úsilí Ruska k záchraně Sýrie před zničením – a to propagandistickým vyzdvihováním a zveličováním ruských obětí v tomto boji, aby se tak v Rusku iniciovala nálada proti Putinovi, vedoucí až k jeho svržení. Všimněme si v té souvislosti nedávného vyjádření mluvčího amerického ministerstva zahraničí Kirbyho, který prohlásil, že už brzy bude Rusko posílat své jednotky ze Sýrie zpět do vlasti „v papírových pytlích“.

e-shop-ceska-expedice

To je onen primární důvod, pro který dělají Američané všechno myslitelně i nemyslitelné, aby udrželi syrskou válku v běhu.

Druhou scénou, která má k odstoupení Putina přispět, je Ukrajina. Hillary je zkrátka rozhodnuta, jak je to zapsáno i v jejích prozrazených mailech ještě z doby americké války proti Libyi – získat si své místo v historii jako vítězný stratég „režimových změn“, využívajících metod jak otevřených tak tajných, vedoucích k tomu, aby se jaderné zbraně znovu vrátily do rukou a kontroly jediné, výjimečné a dobré země, do Spojených států.

Nemám za to, že ten plán uspěje, ale jsem si jista tím, že existuje. A volební cirkus, který se dnes kolem nás odehrává, je zde hlavně proto, aby pozornost lidí odvedl od kriticky vážných záležitostí, které se stranou od jejich očí připravují.

loading...

Čtěte dále:

loading...