Vrtěti psem: StBácká taškařice Akce „BRADY“

Trapná kašpařice „Akce Brady“ pokračuje, byť na světlo světa vycházejí jisté nesrovnalosti, které by měl ministr Herman vysvětlit a poté ihned odstoupit z funkce ministra české vlády.

Zneužitý blbec Brady | reprofoto: parlamentnilisty.cz

Zneužitý blbec Brady | reprofoto: parlamentnilisty.cz


Nikdo z těch, kteří starého pana Bradyho zneužili ke svému zviditelnění, politkaření a rozvracení společnosti si nezaslouží úctu a vlastně ani to zhnusené odplivnutí nad jejich charakterem. Všichni ti Sobotkové, Kalouskové, Fialové, Halíkové a ostatní by se měli svorně vzít za ruce a společně skočit do Macochy. Komu slouží a co má být výsledkem tohoto „vrtění psem“ je zcela jasné.
kup-zde

Ze skoro devadesátiletého pána, který přežil Osvětim a holokaust, si udělali zrůdný nástroj svých politických her a „cvičenou opičku“, kterou tahají po institucích, školách, radnicích a udělují mu jeden metál za druhým, protože už potřetí nedostane státní vyznamenání T.G.M. Kde je skutečná pravda ví v současnosti jen a pouze dva lidi: prezident Zeman a ministr Herman, všichni ostatní kolem ví naprostý kulový a jen z doslechu nebo interpretace jednoho nebo druhého z účastníků. Dle výše napsaného a dle níže uvedených odkazů si troufám označit za lháře ministra Hermana.

Státní svátek je svátkem VŠECH obyvatel České republiky. Nebyl, není a nebude svátkem prezidenta, politiků nebo samozvaných „elit“ národa. Právě politici a ta „elita“, lidi, kteří ví vše nejlépe a co je nejlepší pro lid jsou oním rozbíjecím kladivem a tihle rozdělují společnost, nikoliv prezident. Sdílím zde zatím nejrozumější názor, co jsem četl (narozdíl od blábolů Halíka, Němcové nebo Kalouska):

e-shop-ceska-expedice

Tomáš Haas

Tomáš Haas

Na Hradě budou oceneni hrdinové, veteráni boje za naší svobodu, i vojáci a veteráni dnešní armády, účastníci jejích zahraničních misí. Budou oceněni lidé z občanské sféry, vědci, umělci a další občané, kteří si v drtivé většině ocenění zaslouží. Můžeme o tom mít v několika málo jednotlivých případech pochyby. Můžeme myslet na někoho, kdo si je podle nás zaslouží víc. Výběr je věcí občanů a organizací, kteří je nominovali, institucí, které výběr přijaly za svůj, Senátu a Poslanecké sněmovny, které jej svou vahou podpořily a v konečné instanci volbou prezidenta a spolusignatáře, předsedy vlády. Je samozřejmě subjektivní, jinak to ani nejde.

Ale nedá mi to vzpomenout na zemi, která byla mým domovem a která je dnes naším vzorem. Ještě nikdy jsem neslyšel nebo nečetl, za celé dekády takovou mediální honičku na amerického prezidenta, sebeméně populárního, proto, že někoho vyznamenal, nebo naopak nevyznamenal. A i tam je volba subjektivní. Na státní vyznamenání není nárok. Dokonce ani na jediné, které se dává prakticky plošně, „Purple Heart“ pro příslušníky ozbrojených sil, kteří utrpí zranění v bojové akci.

Američané tomu rozumí. Dokonce i jinde, kde jde o prezidentovu volbu, například jmenování soudců, může být nesouhlas. Ale potom, kdy je soudce jmenován, nikdo nebojkotuje jeho inauguraci, nikdo nekřičí, že „jmenoval jej prezident, který není naším prezidentem a který dělá Spojeným státům ostudu“. Respekt ke státu a jeho institucím je v demokracii nutností a samozřejmostí, stejně jako respekt k vítězi voleb.

U nás ne. My pravidelně slyšíme výzvy jako „vraťte nám stát“, volání „Klaus, nebo dnes Zeman, není naším prezidentem“ a podobné projevy hlouposti a disrespektu k volbě většiny našich spoluobčanů. Respekt k institucím a symbolům státu je nulový. Trenýrky které vyvěsila banda chuligánů na místě vlajky na hradě, (která není vlajkou Miloše Zemana, ale je symbolem úřadu našeho prezidenta a jedním ze státních symbolů České republiky) je vychvalován jako povedený a sympatický žert. A titíž lidé, samozvané „elity“ národa, kteří nám po léta vyprávěli o „pravdě a lásce“ a o „politické kultuře“ opět ukazují základní disrespekt k našemu státu, jeho institucím a jeho symbolům.

Na Hrad, jak slyším a čtu, nepůjde nikdo z ODS. Zato na tu truc akci půjde při nejmenším paní Němcová, viditelná reprezentantka ODS. A možná ani nebude sama. To znamená Hrad 0, Náměstí ve společnosti mávačů klackem, prinejmenším jedna nepřehlédnutelná členka a poslankyně ODS. Bojkotovat oslavu státního svátku je ostuda. Je to nejen znamení absolutního disrespektu k institucím a symbolům našeho státu ale i projev neúcty a pohrdání všemi kdo jsou při této příležitosti na Hradě oceněni. A to jen proto, že je ocenil prezident, který „není naším prezidentem“. Z občanské výchovy by si ODS zasloužila za 5. A vzbuzuje to dokonce i pochyby o upřímnosti její podpory našim vojákům v bojových misích a veteránům bojů za naše osvobození. I ti budou mezi vyznamenanými. Není to jen pan Brady, kdo se stal kopacím míčem nečistého politického fotbalu, jsou to i oni, ti, jejichž ocenění bojkotují, nebo se od něho distancují, celé naše politické strany, KDU, TOP09 i ODS.

Tomáš Haas