Michal Horáček jako kladivo na Kocába?

V naší ubytovně pro bezdomovce jsme my všichni, klenotní zvraceči, museli absolvovat školení v ďábelském burákovém výmyslu EET. To víte, naši klienti s sebou moc hotovosti nenosí, platí hlavně kartami a Eurem.

Jiří Hermánek

Jiří HermánekA tak jsem se dostal domů krátce před 19:30 a zapnul TV Nova. Zpravodajské pokrytí ohlášení prezidentské kandidatury Michala Horáčka bylo velkolepé.

V jistém slova smyslu, ale na vyšším levelu mi počínání Michala Horáčka připadá jako kdysi počínání Václava Fischera.

Ten ale byl ve své době, myslím, daleko populárnější než je Michal Horáček dnes. Vyhrál, myslím, a to k obrovské nelibě Václava Klause hned v prvním kole voleb do senátu. A pak se tvářil jako Šalamounovo hovno a také velké hovno uměl.

Viděl jsem jedno jeho vystoupení v TV, kdy prohlásil vskutku geniální myšlenku, že nepodepíše žádný zákon, který nebude v zájmu všech obyvatel.

Tak, takovou vymaštěnou pitomost jsem ještě neslyšel a Václav Fischer se v historické krátké době odebral jak do politické, tak i podnikatelské bezvýznamnosti.

Michalu Horáčkovi, který očividně má více rozumu než Václav Fischer, nějaký podnikatelský krach asi nehrozí a o tom politickém je těžké spekulovat. Je chytrý, má rozhled, má peníze a přitom je politikou skoro nepolíbený.

Samozřejmě, určitě existuje několik šťavnatých drbů, tak typických pro gamblera, ale on s tím stejně někdo brzy vypochoduje. Tak třeba modrá knížka po povedené simulaci u Dr. Chocholatého nebo část Nobelovy ceny, která „prohučela“ mechanismy Las Vegas a podobně.

A politika, politická stanoviska, rychlokvašeného kandidáta? Tak ta je mi zcela neznámá, protože se řídí pravidlem „nikoho nenasrat“, což je ale v zásadě nemožné. Podpoří odpůrce imigrantů? Oslabí svou pozici u své základny, u „sluníček“.

Zda bude prezident Zemam znovu kandidovat je „otazné“. Bohužel, jeho předchůdce Válav Klaus je daleko zdravější než on a třeba by to mohl zkusit. Kdyby nekandidoval Zeman, tak pro značnou skupinu voličů byl, jakkoli proklínaný Václav Klaus, řešením.

Takže, zatím to je koukání do křišťálové koule a především si nemyslím, že by z tábora „Pravdy a lásky“ nevyskočil ještě nějaký ten čertík z krabičky. Volba prezidenta je jen jednou za pět let a v roce 2018 bude Kocábovi 64 let. Takže čas nejvyšší se o tu metu pokusit.

Kocábovy šance hodnotím velmi skepticky, dnes bych si klidně vsadil, že se prezidentem netane, ale on si to může myslet jinak. A v tom případě má Michal Horáček u mě 100% šance a Michael Kocáb nulové.

A to prostě proto, že Michal Horáček se víceméně žádného pravdoláskového a lidskoprávního blbnutí nezúčastnil. A když tak jen jen občas a pasivně (řečeno slovy Billa Clintona: nešlukoval). A já nevím, kolik lidí má z lidskoprávního blbnutí „Die Schnauze voll“.

Já myslím, že dost. A česky se tomu říká „mít toho plné zuby“ a já si opravdu myslím, že té hrané a falešné lidskosti mají lidé dost a žádného kandidáta z této skupiny jejich příznivci do druhého kola neprotlačí.

Ale, pokud nebude kandidovat ani Miloš Zeman a ani Václav Klaus, tak nevím, proč bych Michalu Horáčkovi hlas nehodil. Nicméně, pokud by došlo k souboji Horáček Zeman, tak bych si raději netipoval. Praha totiž není všechno.


Zdroj.