Je nutné vyměnit voliče! Dělají si, co chtějí

Neuvěřitelné, jak ti voliči v poslední době zdivočeli. V Česku dávali hlasy Zemanovi, v Británii Brexitu a v USA Trumpovi. Jak je tohle možné? Vždyť média jim jasně naznačovala, co a koho mají volit!

Donald John Trump - Udělejme Ameriku opět silnou | foto: medium.com

Donald John Trump – Udělejme Ameriku opět silnou | foto: medium.comDnešek a několik příštích dnů bude zmítán divokými emocemi. Media a všichni, co mají aspoň trošku nějakého politického ducha, budou donekonečna propírat vítězství Donalda Trumpa. Jedni budou svatořečit, jiní naříkat. Pražská Kavárna, ČT a zbytek mainstreamových medií už naříkají o sto šest.

Jak to vidím a cítím já?

S Donaldem Trumpem se osobně neznám, což je jeho velká škoda, nicméně jsem ráda, že tyto volby vyhrál.

Trampovi sliby naznačují, že hodlá opravit děravou střechu Ameriky. Lidé mu věří a mají proč. Trump je geniální pragmatik. Vyjadřuje se zcela jasně a srozumitelně. Nepoužívá prázdná slova a korektní politika je mu naprosto cizí. To je v dnešní době, kdy se nikdo nesmí na „nedotknutelné“ ani křivě podívat, nesmírně osvěžující.

Donald Trump si velice přeje urovnat vztahy USA s Ruskem. Proti Putinovi mám mnoho výhrad, ale to, co Amerika a její stoupenci doposud předváděli na jeho adresu, to už bylo vážně dost přes čáru. Hlavně to byla velice NEBEZPEČNÁ a bezohledná hra. Pokud se mu podaří normalizovat vztah s Ruskem a já cítím, že ano, zvýší se tím bezpečnost v Evropě i na celém světě.

Donald Tramp hodlá zavést ochranářská opatření amerického trhu, tím, že chce uvalit celkem vysokou daň na zboží amerických firem, které mají továrny mimo území USA a odtud své zboží dováží na americkou půdu. Ta daň by měla činit 35%. Mě osobně je také velmi sympatický jeho odpor k uzavření smlouvy TTIP (Transatlantické obchodní a investiční partnerství), která je podezřelá již tím, že probíhá za zavřenými dveřmi a svým konceptem nahrává nadnárodním korporacím.

Donald Trump se chystá zakročit proti nelegální imigraci a rozhodně nehodlá přijímat žádné takzvané uprchlíky ze Sýrie. Hodlá zahájit spolupráci s Ruskem v boji proti ISIL. Chce zrušit sankce proti Rusku. Přeje si uznání samostatnosti Krymu a jeho připojení k Ruské federaci. Třikrát bravo!

Je však ale třeba si uvědomit, že Donald Trump bude čelit viceprezidentovi Mike Pence a lidem z Pentagonu, kteří stále budou razit svoji letitou doktrínu a vůbec nebudou odvázaní z jeho vzpírání se. Já však intuitivně cítím, že Trump bude silný jako lev a dá všechno pěkně do pořádku. Vážně to tak cítím. A to i přesto, že si myslím, že je Trump šeredný sebestředný chlap a k tomu ještě sexistický šovinista.


Zdroj.