Jak kačer Donald sezobl Hillary jako popcorn

Tak nějak by se mohla jmenovat animovaná pohádka ze studia Walta Disneye, natočená o dnešních amerických volbách. Jenže ono nejde o žádnou pohádku, ale o reality show, kterou zrežírovali ti nejzkušenější režiséři – tajné služby.

Duck Donald | reprofoto: youtube.com

Duck Donald | reprofoto: youtube.com


Byly to přece ony, které odhalily mailové prohřešky Hillary Clintonové a pak je správně aplikovaly otráveným a zenechuceným voličům ve chvílích, kdy bylo Donaldu Trampovi nejhůř. Představitelé agentur pro výzkum veřejného mínění, novináři, politologové a do jisté míry i sami hlavní protagonisté hry teď přicházejí jako s křížkem po funuse s tvrzeními, že za volební debakl Hillary Clintonové může ten či onen konkrétní důvod – a do jisté míry to může být i pravda. Ale v žádném případě to není pravda celá.

Celá pravda totiž vzdáleně připomíná už téměř zapomenutý „únik“ Kubiceho zprávy, informace o Sadámových chemických zbraních a jiné podobné triky, kterými se ovlivňují a vyhrávají „demokratické“ volby a kterými se připravují a realizují státní převraty či revoluce s nejrůznějšími přívlastky.

Teď jde ovšem o to, kdo ty tajné služby tentokrát řídil nebo platil a co si od jejich dobře odvedené práce slibuje do budoucnosti. Ale obávám se, že tohle neví ani Donald Trump, natožpak Hillary Clintonová. A už vůbec to nevědí naši jindy vševědoucí představitelé, kteří se teď většinou kroutí jako počurané žížaly. Ale je možné, že to tuší a že jim z toho oprávněně naskakuje husí kůže jako pětníky.

Protože ti rozhodující hráči jsou anonymní. Dobře skrytí ve tmě či alespoň v šeru zákulisí, kam nedohlédnou ani ti diváci, kteří sedí v první řadě nebo v prezidentské lóži.

Zdroj.