Clintonové „deplorables“ nebo Zemanoy „pussybundy“?

Kdo z nich hovořil sprostším jazykem? Ty „pussybundy“ prezidenta Zemana jsou legendárně známé, ale upozorňuji, že v němčině slovo „der Kundendienst“ neznamená služby veřejného domu zákazníků, i když je tomu vlastně skoro tak.

Jiří Hermánek

Jiří Hermánek


To slovo nepoužívají pro ten často vzývaný a často používaný orgán. V nějaké písničce se zpívá něco jako Chci vzývatjak boha tvůj klín a každý gramotný člověk hned ví oč jde. Ale není to vulgární, je to jen trochu peprné.

A takových věcí by se našla. Jedna také zpívá, že do ní padá jako déšť a taky se nic neděje. Ovšem, když prezident Zeman, sice se špatnou výslovností, ale věcně naprosto správně, přeložil název ruské provokativní skupiny Pussy Riot, byl oheň na střeše.

Pokrytecký oheň, samozřejmě, protože antizemanovská kavárna dostala, kromě vymyšlené šavle při klenotech skvělou příležitost tepat a tepat. Jak zpívá Jiří Suchý „Stalo se módou sezóny do nepravostí řádnětepat, kaiserok této fazóny mně ale nikdy dobře nepad“ .

A tepe se tepe i po letech, protože „tepači“ cítí krásnou příležitost nasadit nenáviděnému prezidentovi psí hlavu a neustále opakovat „undy, undy“, které byly naprosto přesně přeložené (i když blbě vyslovené) a padly naprosto přesně do popisu oněch výtržnic.

A ve srovnání s tímto sice vulgárním ale jednorázovým výrazem, Který tady místní bolševická klika neustále recykluje, prohlasila Hillary Clinton o Trumpových voličích, že jsou „deplorable“.

Christians across America should be terrified by HillaryClinton’sdenouncing of Trump supporters as “bigoted” people who are so “deplorable” – zdroj.

Nechci se pouštět do amatérského překladu, ale je celkem zřejmé, že Hillary si, tak trochu, abych byl slušný, nadělala do bot. Zeman neurazil vůbec nikoho. Každá ji má a jak ji říká, do toho nikomu, ani prezidentovi nic není.

Ovšem, naštvat svým nešikovým a sprostým prohlášením významnou část amerických voličů možná stálo nějaké ty hlasy a nějaký ten ztracený stát. Protože, státy jsou to, kdo svými voliteli rozhodují a nikoli přímo občané svou „popular vote“.


Zdroj.