Vtipné momenty amerických voleb

Dne 09. 11. 2016 zvítězil v amerických volbách Donald Trump. Všechny ty průzkumy, analýzy a další propagace byly naprosto k ničemu. Děkuji všem voličům Donalda Trumpa za velice vtipné a hezké ráno. Ne jenom ráno. Už se těším na ty zklamané tváře na Kavčích horách, na zoufalé výkřiky politiků, na strašení médii, jak se s Donaldem řítíme k záhubě. To bude jekotu, to bude hysterie.

Lea Vojteková

Lea Vojteková


Halík, Janda a spol. teď budou nadávat “hloupým a nevzdělaným” venkovanům. Ale to není pravda. Dokážete ve své ješitnosti pochopit, že právě vaše (a vám podobným) arogance je to, čeho mají již lidé plné zuby? Novináři, mohli byste pochopit, že vaše propaganda už na lidi nezabírá? Že lidé už toho mají prostě dost?

Tohle nebylo nic víc, než vzpoura proti dosavadním “elitám”, proti všem těm, kteří ve své nabubřelosti a v přesvědčeni o své vlastní nadřazenosti ostatním říkají, jak mají žít, co je správně říkat a co si myslet. Tak co, celebrity. Budete emigrovat z USA, jak jste slibovaly, když vyhraje Donald Trump?

Ale abych přešla k tomu vtipnému. Od rána se sbírají různé humorné komentáře, takže si je dovolím zapsat, aby neupadly v zapomnění…

– Pane Jando chápu vás. Představte si, že se Trump dohodne s Putinem na míru a vy ztratíte smysl života. To byste se musel vrátit k filmování.

– Další dobrá zpráva z okruhu poradců Donalda Trumpa. O místě velvyslance v ČR je již rozhodnuto – bude to jeho tchyně! Česky umí dobře, bordel tady zná perfektně a s Donaldem se mají stále v lásce.

– Tak staří a nevzdělaní vesničani to zase všechno pokazili…

– Clintonová prohlásila, že již nevystoupí… Už utíká do Mexika?

– To se nedá vydržet. Nejdřív Brexit a teď tohle. Václav Havel téhle planetě moc chybí.

– S Amerikou jsem skončil. Nezaslouží si, abych ji měl rád.

– Hillary prý reprezentovala skutečné demokraty a humanisty. Asi proto teď její příznivci v Kalifornii zapalují auta a ničí majetek.

– Letecké záběry na Trump – tower a další mrakodrapy Donalda Trumpa doprovází komentář redaktorky: ,,Kasína, zlato a okázalost – to je jeho styl.”

– Kam ta Amerika spěje? Zvolí si bělocha, muže a ještě k tomu heterosexuála. Taková politická nekorektnost.

– Podle vnitřní směrnice České televize budou po celé vysílání pracovníci televize ve smutečním obleku, vlajky budou staženy na půl žerdi a dnešní vysílání zakončí minuta ticha.

– Tak kam teď (po vítězství Trumpa) patříme? Na východ nebo na západ?

– Už někdo řekl, že americké volby řídil Putin?

– Nebude dnes u McDonalda nějaká zvláštní sleva?

– No ještě že Amerika nemá Brusel, to by ty volby dali ještě jednou…

– Tak burzy už zas rostou… To jim to zděšení moc dlouho nevydrželo.

– V TV už hlásí, jak hispánci vyhrožují emigrací do Kanady! Připomíná mi to epizodu ze Simpsonů, když se zastavila dodávka piva do Springfieldu a v novinách byly titulky “Bezdomovci vyhrožují, že opustí město!”

– ČT24, otázka na politologa: ,,Kde jste udělali v odhadech chybu?” Odpověď: ,,Možná udělali chybu voliči.”