Putine, nechte těch drzostí a provokací a Vy, Donalde, slezte z toho lustru, stejně Vás vidím

Myslel jsem, že náhlý obrat cítění veřejnosti vůči nějaké osobě, je možný jen ve filmu či knížce, ale ne v reále. Kdysi na to téma běžel v ČST východoněmecký film. Novinář zachrání dopravní letadlo, ale než přistane, tak se očekávaná sláva změní v opovržení.

Jiří Hermánek

Jiří Hermánek


Ještě si pamatuji tu závěrečnou scénu, jak vyleze z toho letadla a první chlapík mu říká: „Váš novinářský průkaz, prosím“ a roztrhá ho a následující provede totéž s jeho pilotním průkazem.

A prakticky totéž, ovšem v opačném gardu, se stalo Donaldu Trumpovi. Ještě v úterý blbec, sexista, hulvát, xenofob, atd, který určitě s božskou Hillary velmi výrazně prohraje a ve čtvrtek najednou titíž lidé zjišťují, že Trump, podle jeho budoucího štábu, bude neúprosným kladivem na „rudé“.
kup-zde

Pokoušel jsem se napsat, že „rudí“ jsou dnes spíš v EU, než v Rusku, ale s promnutím, naočkovanému omezenci nelze nic vysvětlit. Doslova ten komentář zněl (upraveno mou pamětí): Donald Trump zatrhne Putinovi všechny jeho drzosti a provokace.

Otázkou však je, co asi může nejmocnější muž světa, americký prezident, někomu zatrhnout? Jistě, je li stát výrazně slabší, než USA, pak ho lze, ovšem s nepředvídatelnými důsledky, prohlásit za nebezpečí pro USA a vojensky ho převálcovat.

A zde se naskýtá filozofická otázka. „Lhali“ Dick Cheney, americký viceprezident a Miloš Zeman, český prezident, ve své době nebo byli jen oběťmi omylu? Myslím tím ony zbraně hromadného ničení, které se chovají jako manželka poručíka Columba nebo onen článek „Hitler je gentleman“, který se chová stejně.

loading...

Nenašly se ani ty ZHN a ani ten článek. Obojí má stejný princip, až na to, že „omyl“ Dicka Cheneyho stál život statisíce lidí, zatímco „omyl“ Miloše Zemana jen zatížil české soudy a zato ovšem dodal svým odpůrcům nevyčerpatelné střelivo.

Ale k věci. Jak může jedna jaderná velmoc umravňovat tu druhou. Nijak, pokud obě strany mají dostatek bomb a nosičů. Riskovaly by totiž vzájemné zničení, což žádná ze stran samozřejmě nechce. A tak se, navzájem, mohou „umravňovat“ jen ve třetích zemích.

Sýrie a Ukrajina/Krym jsou těmi současnými latentními oblastmi konfliktů mezi USA a Ruskem. Sýrie začala dřív a je naprosto jasné, že zde se USA rozhodly nechat tahat horké kaštany z ohně někoho jiného.

A tak, protože z nějakých důvodů nemají rády prezidenta Assada, tak velmi masivně podporují „umírněnou“ syrskou opozici. Ta je možná „umírněná“ proto, že není nábožensky fundamentalistická, ale střílí, zabíjí a třeba i vraždí jako každá ozbrojená složka v boji.

A Moskva, aby vyrovnala skóre, tak pomáhá Assadovi. Jasná velmocenská taktika a jasný velmocenský souboj je to v Sýrii. A i když každá ze stran, USA i Rusko, má v Sýrii dostatek prostředků, aby zničil vojenská zařízení druhé strany, nikdo to neudělá.

To už by totiž nebylo nějaké kočkování, to by byla jaderná válka. A asi by se jí už nepodařilo odvrátit. A Ukrajina? Když USA viděly, že se jejich plány s vyštípáním ruské flotily ze Sevastopolu hroutí, tak neudělaly vůbec nic.


e-shop-ceska-expedice

A neudělali vůbec nic proto, protože zdravý rozum říká, že začít jadernou válku kvůli nějakému poloostrovu v zakopané prdeli, nemá žádnou cenu.

loading...

Pouze jsem četl, že americký generální štáb byl překvapen, jak rychle a efektivně dokázali Rusové své znovu nabyté teritorium, s převahou ruského obyvatelstva, které dokonce podstoupilo referendum s velmi převažujícím kladným výsledkem, zajistit.

A z toho plyne jedna věc. Žádný americký prezident si nedovolí tahat čerta za ocas. Nedokáži si představit, kdy a kde by USA měly „rudé“ (to bylo před 50 lety, stejně jako Německo bylo před 80 lety nacistické) „zadržovat“.

Samozřejmě, fantasmagorie o „obsazení Pobaltí“, „obsazení Polska“ (nejprve by muselo být obsazení Ukrajiny) nebo „obsazení Česka“ (to už by skutečně byla dlouhá s náročná cesta) přenechávám místním snílkům, kteří „vědí vždy, samozřejmě, všechno nejlíp.

polados-prepravujeme-vas-byznys


Zdroj.

Čtěte dále:

Sexuální orientace nezakládá žádné právo na soulož... Myšleno samozřejmě ve smyslu vymahatelném, jako je v moderní době vzdělání, zdravotní péče, zdravé životní prostředí a podobně. Každý může souložit s ...
Proti velké žízni, aneb kyselý svátek v Belgii... Chcete si propálit vývod z žaludku krátkou cestou rovnou břichem ven? Pak je tohle ta pravá akce pro vás. Festival Tegen de Grote Dorst (vlámsky Prot...
Klepeta Drahý kurdský malíř Nuh Ateş popsal se svým perem klepeta, která český soudce Jiří Wažik považoval vhodné pro moje ruce.... Yekta Uzunoglu Klep...
Přichází s Františkem I. i soumrak papežství a dal... Netrvalo to ani několik desítek minut a základní interpretační linie této dějinotvorné události byla na světě. Zpravodajské agentury a spolu s nimi vě...
Mrtvá ODS, pochována, do hrobu dána a zeminou zasy... Souhlasím s tím, že by ODS měla zariskovat. Po zisku pouhých 9,5% v krajských volbách nemá smysl na nic čekat. Navrhoval jsem změnu postojů k EU, skon...
Společnost Apple nás ve jménu pokroku vhání do „ko... „Nakousnuté jablíčko“ je dokonalým výrazem moderní doby. Nikoho – dokonce ani křesťany, jak se zdá – už toto logo nezaráží. Nepochybně je příznačné. O...
Dnešní moderní nevýchova produkuje dětské zrůdy... Opravdu nechci nikomu kecat do výchovy. Je to každého věc a odpovědnost. Ale měli by si ti lidé uvědomit, že svoboda jednoho není bezbřehá a ty svobod...
Ostatně soudím, že vzpomínka na 17. listopad by ne... Němčina zná obrat "zu schön, um wahr zu sein" neboli, bylo by to příliš krásné na to, aby to byla pravda. A takto mnozí z naší generace, možná dokonce...
Permanentní revoluce proti člověku Slepotu člověka umožňuje jepičí délka jeho života. Osmdesát let nestačí ani zdaleka na to, abychom byli. Jsme proto odkázáni k opakování stále téhož; ...
Ekoterorismus a současný cyklismus k sobě mají neb... Ministr dopravy Zbyněk Stanjura se rozhodl utrácet peníze daňových poplatníků ve prospěch jen jedné vybrané skupiny účastníků silničního provozu, cykl...
loading...