Putine, nechte těch drzostí a provokací a Vy, Donalde, slezte z toho lustru, stejně Vás vidím

loading...

Myslel jsem, že náhlý obrat cítění veřejnosti vůči nějaké osobě, je možný jen ve filmu či knížce, ale ne v reále. Kdysi na to téma běžel v ČST východoněmecký film. Novinář zachrání dopravní letadlo, ale než přistane, tak se očekávaná sláva změní v opovržení.

Jiří Hermánek

Jiří Hermánek


Ještě si pamatuji tu závěrečnou scénu, jak vyleze z toho letadla a první chlapík mu říká: „Váš novinářský průkaz, prosím“ a roztrhá ho a následující provede totéž s jeho pilotním průkazem.

A prakticky totéž, ovšem v opačném gardu, se stalo Donaldu Trumpovi. Ještě v úterý blbec, sexista, hulvát, xenofob, atd, který určitě s božskou Hillary velmi výrazně prohraje a ve čtvrtek najednou titíž lidé zjišťují, že Trump, podle jeho budoucího štábu, bude neúprosným kladivem na „rudé“.
kup-zde

Pokoušel jsem se napsat, že „rudí“ jsou dnes spíš v EU, než v Rusku, ale s promnutím, naočkovanému omezenci nelze nic vysvětlit. Doslova ten komentář zněl (upraveno mou pamětí): Donald Trump zatrhne Putinovi všechny jeho drzosti a provokace.

Otázkou však je, co asi může nejmocnější muž světa, americký prezident, někomu zatrhnout? Jistě, je li stát výrazně slabší, než USA, pak ho lze, ovšem s nepředvídatelnými důsledky, prohlásit za nebezpečí pro USA a vojensky ho převálcovat.

A zde se naskýtá filozofická otázka. „Lhali“ Dick Cheney, americký viceprezident a Miloš Zeman, český prezident, ve své době nebo byli jen oběťmi omylu? Myslím tím ony zbraně hromadného ničení, které se chovají jako manželka poručíka Columba nebo onen článek „Hitler je gentleman“, který se chová stejně.

loading...

Nenašly se ani ty ZHN a ani ten článek. Obojí má stejný princip, až na to, že „omyl“ Dicka Cheneyho stál život statisíce lidí, zatímco „omyl“ Miloše Zemana jen zatížil české soudy a zato ovšem dodal svým odpůrcům nevyčerpatelné střelivo.

Ale k věci. Jak může jedna jaderná velmoc umravňovat tu druhou. Nijak, pokud obě strany mají dostatek bomb a nosičů. Riskovaly by totiž vzájemné zničení, což žádná ze stran samozřejmě nechce. A tak se, navzájem, mohou „umravňovat“ jen ve třetích zemích.

Sýrie a Ukrajina/Krym jsou těmi současnými latentními oblastmi konfliktů mezi USA a Ruskem. Sýrie začala dřív a je naprosto jasné, že zde se USA rozhodly nechat tahat horké kaštany z ohně někoho jiného.

A tak, protože z nějakých důvodů nemají rády prezidenta Assada, tak velmi masivně podporují „umírněnou“ syrskou opozici. Ta je možná „umírněná“ proto, že není nábožensky fundamentalistická, ale střílí, zabíjí a třeba i vraždí jako každá ozbrojená složka v boji.

A Moskva, aby vyrovnala skóre, tak pomáhá Assadovi. Jasná velmocenská taktika a jasný velmocenský souboj je to v Sýrii. A i když každá ze stran, USA i Rusko, má v Sýrii dostatek prostředků, aby zničil vojenská zařízení druhé strany, nikdo to neudělá.

To už by totiž nebylo nějaké kočkování, to by byla jaderná válka. A asi by se jí už nepodařilo odvrátit. A Ukrajina? Když USA viděly, že se jejich plány s vyštípáním ruské flotily ze Sevastopolu hroutí, tak neudělaly vůbec nic.


e-shop-ceska-expedice

A neudělali vůbec nic proto, protože zdravý rozum říká, že začít jadernou válku kvůli nějakému poloostrovu v zakopané prdeli, nemá žádnou cenu.

loading...

Pouze jsem četl, že americký generální štáb byl překvapen, jak rychle a efektivně dokázali Rusové své znovu nabyté teritorium, s převahou ruského obyvatelstva, které dokonce podstoupilo referendum s velmi převažujícím kladným výsledkem, zajistit.

A z toho plyne jedna věc. Žádný americký prezident si nedovolí tahat čerta za ocas. Nedokáži si představit, kdy a kde by USA měly „rudé“ (to bylo před 50 lety, stejně jako Německo bylo před 80 lety nacistické) „zadržovat“.

Samozřejmě, fantasmagorie o „obsazení Pobaltí“, „obsazení Polska“ (nejprve by muselo být obsazení Ukrajiny) nebo „obsazení Česka“ (to už by skutečně byla dlouhá s náročná cesta) přenechávám místním snílkům, kteří „vědí vždy, samozřejmě, všechno nejlíp.

polados-prepravujeme-vas-byznys


Zdroj.

Čtěte dále:

Být součástí Ruska, tak jsme na MS ve fotbale. Tak... No, vidíte vy chytráci, kdybychom se připojili k Rusku, mohli jsme mít svoje kluky ve čtvrtfinále MS. Navíc po výhře nad Španělskem. Ale vy ne. Furt r...
Za vše může líná pravice? Nebo tady žádná není?... Pokud fakt vznikne vláda ANO-SPD-KSČM, co mi bude i jako pravičákovi zbývat, než to přijmout? Všechny tyto tři strany získaly podporu v demokratických...
Podporovatelé povinného očkování ani nemají v hlav... Dnes se projednává novela zákona o ochraně veřejného zdraví. Takže veřejný prostor byl logicky zaplněn spoustou debat o nutnosti očkovat. Sledovala js...
Kauza cikánského tábora v Letech: Za pravdu se tre... My všichni jsme páchali genocidu? Ideologické ohýbání historie. Fakt: Tábor nebyl koncentrační ani vyhlazovací... Evergreen české politiky a věčně oži...
Inkluze novorozenců Tato vláda, spřízněné neziskovky, školští mudrlanti a experti, tvůrci mediálního dýmu a další  – inspirováni patrně neomarxistickými skandinávskými ex...
Proč se poker hodí pro život Když někde řeknu, že hraju poker, obvyklá reakce (u člověka, který tuhle hru viděl tak maximálně v americkém filmu) je udivené povytažení obočí, milio...
Z nezapomenutelného roku 13 zbývá poslední tajemná... Petr Hájek hledá, co bylo pro odcházející rok hlavní a charakteristické, co rozhodne o tom, jaký bude rok příští i mnohé po něm a odhaluje existenci d...
Byl socialismus jako droga? Pro někoho určitě Samozřejmě, málokdo si to uvědomoval a skoro nikdo nebyl ochoten si to připustit. Ale závislost na droze je závislostí na požitcích. U tvrdé drogy na ...
Separatisté jsou naši přátelé. Vycházejí se stejný... Tak včera zase měli moji diskutéři Vánoce. Ledabyle jsem střihnul historku přes 50 let starou a moc jsem se s tím nepáral. Zatímco ve skutečnosti si v...
Zeman a Mynář – paliči trenýrek Kdo by to řekl, že jednou budou obří červené trenýrky lakmusovým papírkem, který umožní jasně nahlédnout do ledví mnohého člověka a odlišit inteligent...
loading...