Fanoušek Zemana: Proč nesouhlasím s možným zákonem o hanobení prezidenta?

Prý až ročním vězením by prý měl být potrestán člověk, který bude urážet prezidenta republiky. I přesto, že jsem příznivec současného prezidenta republiky, tak s tímto nápadem nesouhlasím. Proč?

Miloš z Eman pod Parou

Miloš z Eman pod ParouJe to z jednoho prostého důvodu. Miloši Zemanovi, kterého mimochodem považuji za našeho nejlepšího prezidenta mininálně od 2. světové války a jednoho z nejchytřejších politiků vůbec, končí mandát zhruba za rok a čtvrt. Zatím se ještě nevyjádřil, zda bude v příštích volbách kandidovat nebo ne. A teď si předstvte, jak dlouho může trvat proces schválení takovéhoto zákona? Aby to nakonec netrvalo ještě déle, než ten jeho současný mandát skončí.
kup-zde

Pokud by byl zákon přijat dřív, tak co se týká Miloše Zemana, zde bych asi problém se zákonem neměl. Protože jeho hanobit, urážet ani jakkoliv zesměšňovat, to v úmyslu v žádném případě nemám. Ale přestavme si teoreticky, že by se po některých z příštích volbách nestal prezidentem Miloš Zeman, ale třeba někdo typu Miroslava Kalouska, soudruha Vladimíra Dlouhého, Halíka nebo nějakého jiného sluníčkáře, kterému by například nedělalo problém se zastávat i jistých nehorázných nábožensko-politických ideologií (snad víte, kterých). Pokud by se měl, nedej Bože, stát prezidentem republiky někdo takový, tak já osobně bych si tedy nad takovým člověkem žádné servítky rozhodně nebral.

A to je právě ten důvod, proč s tímto nápadem nesouhlasím. Myslím si proto, že předkladatelé tohoto návrhu by měli vidět časové dál, než jen na mandát současného prezidenta. A vždycky se přeci nemusí povést zvolit do funkce hlavy státu tak kvalitní člověk, jako je tam teď.

polados-prepravujeme-vas-byznys


Zdroj.