Dobré vztahy. Základ rodinného štěstí. To platí i pro Ruskou federaci a Spojené státy

Dobré vztahy jsou důležité nejen v rodině, ale i v obci nebo státě. Současné české šílení okolo prezidenta Zemana připomíná tak trochu, ale v malém americké šílení okolo prezidenta Trumpa a já věřím, že obě vyjdou naprázdno.

Jiří Hermánek

Jiří Hermánek


Donald Trump byl zvolen s velkou převahou volitelů a pokud při své volební kampaní připomínal sexistického kašpárka, tak tato maska nyní definitivně spadla. A president elect Trump začal nekompromisně obsazovat ty nejdůležitější posty v v zemi.
kup-zde

Mnozí, co se cítili povoláni, jsou nyní vyřazeni a zase jiní, o kterých si to veřejnost vůbec nemyslela, byli jmenováni.

Ze všech tří, nedávno jmenovaných, je, samozřejmě nejkontroverznější postavou bývalý generál Michael Flynn, nominovaný na post poradce pro národní bezpečnost.

Jen tak pro zajímavost, server heavy.com http://heavy.com/news/2016/11/michael-flynn-russia-donald-trump-national-security-adviser-ties-to-vladimir-putin-syria-isis-who-is-cabinet-rt/sepsal pět bodů o Flynnový vztazích s Ruskem:

 1. 10.12.2015 se Flynn zúčastnil v Moskvě galavečera ruské televize RT, na kterém byl patrně i ruský prezident Putin.
 2. Flynn volal po těsnější spolupráci USA a Ruska a po ukončení těch „dětinských her“.
 3. Prohlásil, že varoval Obamovu administrativu před pokusem sesadit syrského prezidenta Assada.
 4. Flynn si myslí, že Putin je sice diktátorem, ale milým.
 5. Flynn, což nemá moc co do činění s Ruskem, se po boku zvoleného prezidenta Trumpa již zúčastnil důvěrných jednání a má bezpečnostní prověrku.

Toto jsou patrně zprávy, které pana Zieglera a další zdejší rusobijce uvedou do stavu nekontrolovatelného nervového třasu. Tak dlouho se zde buduje image ruského agresora, až nakonec americký prezident bud s tím ruským, samozřejmě jen symbolicky, popíjet vodku.

Hlavní a asi i jedinou překážkou tomu je Ukrajina a samozřejmě Krym. Co se Sýrie týče, postačí, když USA udělají jeden nenápadný krok zpět a problém bude vyřešen.

A co se týče Krymu, tak si myslím, ale nemám patent na rozum:

 1. V poslední době byl Krym skoro dvě století ruský
 2. Měl a v současnosti také má převážně ruské obyvatelstvo
 3. Přechod Krymu z RSFSR na USSR se udál z vůle diktátora Chruščova. Veškeré poukazy na schválení nějakými sověty jsou liché. Byla to diktatura.
 4. S tím souvisí samozřejmě také to, že veškeré ostatní kroky sovětské diktatury (gulagy a podobně) jsou odsuzovány, ale tento krok je najednou legitimizován.
 5. Zánikem dárce, SSSR zaniká také samozřejmě darovací smlouva a obdarovaný by měl dar vrátit.
 6. Po zániku SSSR se Rusko chovalo velmi rozumně a veškeré krymské události byly vyvolány výlučně kijevským Majdanem – tedy nelegálním převzetí, vlády.

Michael Flynn není žádný bojácný zajíc, ale velmi rozhodný muž. Pokud se rozhodne uvést vztahy s Ruskem na normální žádoucí úroveň, pak velmi pravděpodobně navrhne prezidentu nějaké takovéto, samozřejmě neformální, stanovisko:

Pane prezidente, čo bolo s Krymom, to bolo. Terazky jste prezidentom a my máme jiné, důležitější starosti, než si nechat kazit nedělní oběd takovou prkotinou.

Dobře, trochu jsem to přehnal. Ale ne moc.

polados-prepravujeme-vas-byznys


Zdroj.