Ostatně soudím, že vzpomínka na 17. listopad by neměla být zničena

Němčina zná obrat „zu schön, um wahr zu sein“ neboli, bylo by to příliš krásné na to, aby to byla pravda. A takto mnozí z naší generace, možná dokonce její převažující část, jsme před 27 lety při pádu komunistické moci uvažovali.

První tajemník ÚV KSČ Gustáv Husák

První tajemník ÚV KSČ Gustáv Husák


To, že komunistům někdy vypadne moc z ruky jsme absolutně nedoufali. Ale byli jsme s kamarádem dobří potitologové, protože při různých takových diskuzích jsme vždy říkali, že dokud bude Sajuz něrušimij, tak ten náš „komunismus“ nepadne.
kup-zde

A nekrákorejte a nekdákejte zde chytře na téma: „Hermánek dělal to či ono“. Za prvé jsem nikomu neublížil a za druhé v tom nebyl žádný ideologický náboj. Prostě, business as usual a pokud jsou tím zadavatelem komunistické orgány, tak prostě jsou.

A nespokojenci, ať si prosím jdou stěžovat do lampárny pražského Wilsonova nádraží. Ale o tom vlastně ani tak psát nechci, jako o tom, co jsem se dozvěděl v pořadu 168. A sice, že se chystá trestnost útoků na prezidenta. Proboha, proč ne?

Vždyť to bylo v trestním zákoníku až do roku 1998 nebo 1999 a kdyby to lidu a jeho voleným zástupcům jakkoli vadilo, tak to nařízení klidně zrušili. Zrušit ho musela až jeho výsost Václav Havel I.

A také se vyskytl názor, že by dějinná úloha Gustava Husáka měla být lépe zhodnocena. To zcela určitě, protože nějaký Petr Blažek historik z ÚSTR pro změnu zase „hanobil“ Gustava Husáka. Ovšem, tak trochu zapomněl na hlavní viníky toho marasmu.

Po válce zde byly desetitíce a možná i statisíce nadšených komunistů. Smůla těch bezejmenných je, že jejich jména neznám a proto mohu citovat pouze ta, která má paměť uchovala.

Ruml, Vaculík, Švejnarová, Kohout, Kundera a další a další. A spolu s nimi to byl Gustáv Husák.

A kdybych šel do ještě větší hloubky, a to nejsem historikem, tak bych musel říci, že samozřejmě největší vinu na komunistickém marasmu u nás má nacistické Německo, spolu s Adolfem Hitlerem.

Ti způsobili, že se u nás ruská vojska usalašila a prosazovala svůj režim.

A pokud chceme pitvat vinu Gustava Husáka, tak se také nejprve musíme podívat na to, proč se dostal k moci?

Protože parta nesvéprávných hurá-lidskoprávních komunistů vymyslela tzv. Socialismus s lidskou tváří a u vědomí toho, že to je nebezpečná kravina, nás „Rusáci“ obsadili.

Pan Petr Blažek, historik, je člověkem přesně podle Jana Wericha, který na dotaz, jak malují malíři říkal:

  • Expresionista maluje, jak to vidí
  • Impresionista maluje, jak to cítí
  • A socialistický realista? Ten maluje, jak to čte.

A pan Petr Blažek? Ten to říká tak, jak si to přečetl, bez jakékoli vlastní zkušenosti. Jistě, socialismus k nám zatáhl Hitler, prosazoval Stalin Gottwald a další a „zkurvil“ Dubček, protože neměl ani šajna, jak působí společenské procesy a že ten jeho slavný vynález nikdy nemůže přežít.

e-shop-ceska-expedice

Věděli to však Sověti a těm, po 21.8.1968 dělal místodržícího Gustav Husák. Nastoupil sice až v dubnu 1969, to ale na věci nic nemění. Měl za úkol udržet v zemi pořádek a ostatní, na rozdíl od EU, bylo „Rusům“ šumaprdel.

A k té celkové devastaci, o které mluvil pan Blažek:

  • Ano, na komunisty dolehly devastující čistky, bez trestů odnětí svobody. A pokud to někomu bylo líto, tak jen jim samým a jejich rodinným příslušníkům. My se jim nevysmívali, ale také nerodili krokodýlí slzy.
  • Hospodářství. Mohu soudit jen podle toho, co jsem viděl. Vyšší platy, dostupnější automobily (legendární je moje historka, jak jsem v září 1975, po telefonické objednávce, ještě tentýž den vyzvedával v Bílé Labuti červenou Škodu 110 L SPZ: ABX-89-48).
  • Kultura: Tam asi k jistým, možná drastickým škrtům došlo, ale přesto výstupem je za 20 let Husákovy vlády daleko více kvalitních filmů, než se to dnešní nezávislé tvorbě zařadilo
  • Cestování. Ano Husák nás odstřihl od „Dubčekových doložek“, které povolil A. Novotný a všechny nás to velmi mrzelo. Ovšem, sejde z očí, sejde z mysli a člověk třeba vyfasuje nějakou tu pussy, která ji má, samozřejmě tu inteligenci ještě lepší.

A závěrem: Komunisti, celou dobu své vlády, kritizovali první republiku. A já nechtěl věřit, že tak blbě a neobjektivně budeme my, po vítězství 17. listopadu kritizovat Husáka.polados-prepravujeme-vas-byznys

Zdroj.