Úterní glosy 22. 11. 2016

Na elegantní způsob jak zlikvidovat Babišovo EET vymyslel Leo Švančara. Pokud nás bude dostatek, musí to fungovat: Chystám se vbrzku, jakmile to vstoupí v platnost, každou položku chtít naúčtovat zvlášť. Jedny sirky: „Prosím zaevidovat a vydat účet“. Jeden rohlík: „Prosím zaevidovat a vydat účet! (Rohlíků kupujeme deset), atd.
A to by bylo, aby se to nezhroutilo…

Miroslav Macek

Miroslav Macek


Ještě k událostem u UMPRUM:
Ne vše co souvisí s islámem musí být a priori špatné…“ prohlásil rektor univerzity.
Martin Konvička k tomu napsal:
„Ne vše, co souvisí s nacismem, musí být automaticky špatné …. dálnice, tělovýchova, péče o památky…“
„Ne vše, co souvisí s komunismem, musí být automaticky špatné…sociální mobilita, veřejné zdravotnictví, rekreace ROH….“
„Ne vše, co souvisí s kanibalismem, musí být automaticky špatné… přísun bílkovin, ušetří se za funus, na paprice je to lahůdka…“

Od poloviny příštího roku si imigranti ve Švédsku budou moci vybírat z více než 2 000 místních příjmení. Úřady doufají, že to usnadní přístup na pracovní trh. Průzkumy totiž potvrzují, že přistěhovalci s arabskými jmény jsou při hledání práce diskriminováni.
„Je to skvělá zpráva,“ komentovala to Ingegerd Widellová ze švédského daňového úřadu, který společně s Úřadem pro patenty a registrace spravuje agendu změn jmen a příjmení.
To je zajímavý nápad! Většina švédských jmen končí na -son, tedy syn, takže by bylo logické měnit arabská jména stejným způsobem podle jména otce dotyčného (v saském genitivu): Háfisson, Mohamedsson, Abdulsson…

Z textu Romana Červeňáka:
Můžou Češi za to, že většina z nás nemá žádné vzdělání, a tak jsme na trhu práce nepoužitelní? Můžou Češi za to, že spousta z nás, než aby pracovala za nízký plat (kvůli neodbornosti) raději sedí doma a pobírá sociální dávky? Můžou Češi za to, že naši mladí berou drogy? Že všechno, co vydělají nebo dostanou od státu, utrácí v hernách a kasinech? Můžou za to, že máme 16leté hrdé maminky? Nejspíš ne.
Dodávám:
Ale také mohou. Romové se jen chovají tržně v prostředí, které vytvořili jen a jedině čeští zákonodárci. Civilizačním tlakem se zmůže mnohé: od celotýdenních školek a systému vzdělání po organizaci práce a systém sociálních dávek, které jsou zcela vázány na práci pro obec, odstranění mateřských a rodinných přídavků a jejich nahrazení odpočtem z daní, velmi vysoké zdanění kasin a heren, které většinu z nich zavře, atd. atd.
Všechno totiž jde, když se důsledně chce.

Karolina Stonjeková:
Když francouzská návrhářka odmítne poskytovat své služby Melanii Trump, jásá se a tleská a o žádnou diskriminaci se nejedná.
Když restauratér odmítne poskytovat své služby muslimům, křičí se a hrozí, protože je to odporná diskriminace.

Jefim Fištejn:
Ze 185 amerických deníků jich Donaldu Trumpovi fandilo jen pět, z významných časopisů žádný. Pro media a jejich schopnost reflektovat skutečnost je to debakl nevídaných rozměrů.

Marek Stoniš:
Pevné základy mého klidu stojí na zaručených předpovědích expertů, kteří se vždy mýlí.

Čeština je jazyk vtipný:
Když je v Americe nekorektní říkat černoch, ale má se správně říkat Afroameričan, nebylo by logické u nás namísto cikán či Rom říkat Romočech?

polados-prepravujeme-vas-byznys